30.08.2019
19:00

Miejsce
Klubokawiarnia Sorrento

Wstęp
35zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

After Blues i Barbara Włodarczyk

After Blues i Barbara Włodarczyk
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

"After Blues" i Barbara Włodarczyk

Szczeciński "After Blues"  to blisko 40 lat nieprzerwanej  działalności artystycznej.  Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) – jego założyciele. To duet,  brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.   
Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz  udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”,  „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”,  „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal realizowany przez 18 lat). W roku 2009  duet ”After Blues” był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.  W roku 2018 i 2019 „After Blues” został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt twórczości.         

Barbara Włodarczyk to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorrento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”. 
Barbara dysponuje „czarnym głosem”, ma ciągle młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną.  Na co dzień śpiewa z zespołem „LUZ Blues”, a od pewnego czasu współpracuje  również z zespołem AFTER BLUES, wykonując na koncertach utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.

Bilety w cenie 35 zł dostępne w biurze Klubokawiarni Sorrento Szczecin i wkrótce w bilety.fm.

Klubokawiarnia Sorrento

Klubokawiarnia Sorrento

Mickiewicza 2, 70-384 Szczecin

666 400 217
sandra@willasorrento.eu
www.sorrento.szczecin.pl