30.08.2019
19:00

Miejsce
Klubokawiarnia Sorrento

Wstęp
płatny

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

After Blues

After Blues
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczeciński "After Blues" to duet, brzmiący co najmniej jak trio i występujący na scenie już od ponad trzech dekad.

Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Na swym koncie mają 13 autorskich wydawnictw oraz gościnny udział w innych projektach. Najnowsza płyta pt. "Proszę bardzo" ukaże się 16 września 2013 r. Występowali w Niemczech, Szwecji, Danii, Czechosłowacji i Rosji. Przez blisko dwa lata byli zespołem akompaniującym na koncertach Tadeuszowi Nalepie, a przez 11 lat Mirze Kubasińskiej. W 2009 r. duet "After Blues" był nominowany do nagród: „Fryderyki" i „Superjedynki". W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego PRO ARTE - "za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami".

Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout", standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne. Nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie", który doszedł do 5 miejsca Listy Przebojów „Trójki", zajął 13 miejsce w podsumowaniu I dekady XX wieku, a w roku 2008 w kategorii „blues" otrzymał nagrodę Polskich Melomanów (LP "Trójki"). W sierpniu 2012 r. ukazał się na płycie "Perły z Listy Przebojów Trójki".

Skład zespołu:

Leszek Piłat - bas, wokal, perkusja

Waldemar Baranowski - gitara, instr. perkusyjne, wokal

Klubokawiarnia Sorrento

Klubokawiarnia Sorrento

Mickiewicza 2, 70-384 Szczecin

666 400 217
sandra@willasorrento.eu
www.sorrento.szczecin.pl