18.03.2018
19:00


Pełna kultura

Ewa Szlachcic – „Jonasz Kofta, Co to jest miłość"

Ewa Szlachcic – „Jonasz Kofta, Co to jest miłość"
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ewa Szlachcic – „Jonasz Kofta, Co to jest miłość"
Wiersze i piosenki zebrane – koncert akustyczny

Projekt „Ewa Szlachcic śpiewa utwory Janasza Kofty" powstał w wyniku wieloletniej fascynacji wokalistki twórczością Jonasza Kofty, zapoczątkowanej udziałem w festiwalu „Pejzaż Bez Ciebie, Jonasz Kofta" (2010). Artystka podczas festiwalu, brawurową interpretacją wokalną i aktorską zdobyła festiwalowe Grand Prix, wyłonione spośród wielu uczestników wydarzenia. Zrodziło to w niej nieodpartą potrzebę podzielenia się z publicznością autorskimi interpretacjami dzieł Kofty, która właśnie została zrealizowana.

Repertuar koncertu obejmuje zbiór najbardziej znanych utworów autorstwa Jonasza Kofty wykonanych akustycznie z udziałem utalentowanego gitarzysty – Piotra Bogutyna. Koncert zaskakuje intymnym klimatem, autorską interpretacją, która pozwala słuchaczom na nawo odkrywać znaczenie słów zawartych w utworach tego wybitnego twórcy. Koncert wzbogacony jest również o wybrane wiersze oraz wspomnienia żony i przyjaciół, które wkomponowane są w repertuar i odtwarzane, pomiędzy utworami, głosami lektorów: Anny Kaźmierowskiej i Jana Kowalskiego. Na koncert zaprasza artCONNECTION music i Miejski Ośrodek Kultury.

EWA SZLACHCIC –  utalentowana wokalistka, kompozytorka i pełna scenicznej energii białostoczanka – jest laureatką Międzynarodowego Festiwalu "Carpathia" i zdobywczynią Grand Prix prestiżowego festiwalu "Pejzaż Bez Ciebie". Zadebiutowała w 1. edycji The Voice of Poland oraz solowym singlem „Karuzela", który rozbrzmiewał w wielu polskich rozgłośniach radiowych. W czerwcu 2016 r. wokalistka podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią artCONNECTION music, nakładem której został wydany przebojowy singiel pt. „Wracam". Do tytułowego utworu powstał, z niezwykle ciekawie opowiedzianą historią, teledysk, który nakręcany został w rodzinnym mieście artystki w Białymstoku. W chwili obecnej artystka pracuje nad swoim nowym albumem, który ma zaskoczyć słuchaczy świeżością i nowoczesnymi brzmieniami. Premiera nowej płyty zapowiedziana jest na jesień 2018 r. W przerwie pomiędzy pracą w studiu, a koncertami, wokalistka wzięła udział w nagraniach albumu Romualda Lipko (lidera legendarnej Budki Suflera) obok takich artystów jak Irena Santor, Zdzisława Sośnicka, Izabela Trojanowska. Wyjątkowy album świąteczny z udziałem Ewy Szlachcic trafił na półki sklepowe 2 grudnia 2016 r. Artystka również dołączyła na do koncertowego projektu "Romuald Lipko – Złote Przeboje" gdzie obok Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka wykonuje największe przeboje, które Romuald Lipko napisał dla Urszuli i Zdzisławy Sośnickiej.

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

91 464 79 23, 91 464 79 24
biuro@klubdelta.pl
www.klubdelta.pl