13.03.2018
18:00


Pełna kultura

Tomasz Lazar - Mapa sztuki Szczecina

Tomasz Lazar - Mapa sztuki Szczecina
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Spotkanie z Tomaszem Lazarem w ramach cyklu Mapa sztuki Szczecina

Rozmowa z artystą o sztuce fotografii odbędzie się w kontekście jego wystawy 生死 -しょうし, prezentowanej w TRAFO Trafostacji Sztuki. Prowadzenie: Stanisław Ruksza.

Tomasz Lazar – absolwent informatyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Artysta posługujący się głównie medium fotografii. Fotograf niezależny reprezentowany przez galerię Clair. Członek ZPAF i grupy fotografów ulicznych „Un-posed. Ma na koncie liczne sukcesy m.in. nominację w kategorii „Deeper Perspective Photographer of the Year” w konkursie International Photography Award, Sony World Photography Award, International Photography Award. Zdobywca II miejsca w konkursie World Press Photo 2012 w kategorii „People in the News”. Prace fotografa znalazły się również w albumie „Mono”, który jest zestawieniem najlepszych fotografów świata wykonujących zdjęcia w czerni i bieli. Na koncie artysty są również liczne publikacje prasowe, w tym współpraca z „The New York Times”.

Mapa Sztuki Szczecina
Zdaniem „Nie ma czegoś takiego jak sztuka. Są artyści.” rozpoczyna Ernst Gombrich swoją książkę O sztuce. W oparciu o wywiady ze szczecińskimi artystami, o dokumentacje ich prac i działań chcemy stworzyć bazę wiedzy o artystycznym Szczecinie. Posłuży ona zarówno badaczom i historykom sztuki i kultury w Szczecinie, jak również praktykom sztuki – kuratorom, artystom i animatorom zdarzeń artystycznych. Będzie także punktem wyjścia do ich popularyzacji w kraju i za granicą w zewnętrznych działaniach TRAFO. 
Kuratorzy: Stanisław Ruksza, Jędrzej Wijas

TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, 70-205 Szczecin

91-400-00-49
mail@trafo.org
http://trafo.org