19.03.2018
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
20/25zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Wojciech Szczepanik

Wojciech Szczepanik
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wojciech Szczepanik (koncert pianisty).

Wojtek Szczepanik - twórca należący do nurtu „modern classic”, czyli współczesnej klasyki. Ten coraz prężniej rozwijający się gatunek reprezentują tacy artyści jak Nils Frahm, Ólafur Arnalds czy Lubomyr Melnyk.

Instrumentami Wojtka są ręce i czarno-białe klawisze fortepianu. Tyle wystarczy, aby swoją muzyką napełnić odbiorców pozytywną energią i podzielić się własnymi emocjami. Każdy z utworów opowiada inną historię przez wpadające w ucho melodie i niebanalne aranże. Wplatane pomiędzy frazami improwizacje nadają muzyce naturalności i autentycznych emocji. To dzięki improwizacjom muzyk może całkowicie zapomnieć o otaczającym go świecie i przenieść się w przestrzeń własnej wyobraźni.

„Instynkt" - to wrodzona zdolność do wykonywania niewyuczonych czynności, mniej lub bardziej skomplikowanych. Nieprzypadkowo taki tytuł nosi najnowsza płyta artysty. Proces komponowania polegał głównie na intuicji i przeczuciu. Płyta nawiązuję do natury, co zostało podkreślone poprzez sposób nagrania dźwięku w zabytkowej, drewnianej kaplicy w Palczewie. 

To muzyka refleksyjno-relaksująca. To poezja, którą piszą palce i czarno-białe klawisze.

„Ocena muzyki z albumu Instinct jest formalnością - pisze w recenzji ostatniej płyty „Instinct” Jonatan Paszkiewicz z All About Music - Wojtek Szczepanik skomponował utwory, które aspirują do światowego poziomu w swoim gatunku. Zawarte na płycie dźwięki są odzwierciedleniem całej gamy uczuć i nastrojów. To przede wszystkim muzyka do odpoczynku - dominuje spokój i harmonia, ale nie brakuje też fragmentów bardziej żywych - zarówno radosnych, jak i wzbudzających lekki niepokój, co akurat jest walorem, bo zapobiega monotonii".

„to poezja, którą każdy widz sam, poprzez kolejne nuty układa sobie wewnątrz
własnego umysłu, sam rymuje i sam wymyśla kolejne wersy, prowadzony niejako
za rękę przez tego skromnego, młodego człowieka przy instrumencie.” | www.tcz.pl

https://www.youtube.com/watch?v=9tG5wfYJVjE
https://www.youtube.com/watch?v=ZWic58OwWKg
https://www.youtube.com/watch?v=8Ch4weX5eAA

Bilety 20 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "I" oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK 13 Muz w cenie 25 zł.
 

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu