20.04.2018
18:00

Miejsce
Szczecińska Agencja Artystyczna

Wstęp
30zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Jubileuszowy koncert Wojciecha Rapy

Jubileuszowy koncert Wojciecha Rapy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jubileuszowy koncert Wojciecha Rapy

Legenda szczecińskiego big-beatu, Wojciech Rapa, obchodzi w tym roku dwie doniosłe rocznice. To 55-lecie twórczości muzycznej oraz przypadające w kwietniu 70-te urodziny artysty. Z tej okazji na Małej Scenie odbędzie się międzypokoleniowy, muzyczny jubileusz.

Wojciech Rapa to "człowiek instytucja”. Wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, członek ZAIKS-u, redaktor muzyczny. Grał w popularnych zespołach lat 60- i 70-tych, m.in. z "Wawelami”. Współpracował z pionierami polskiego "mocnego uderzenia”: Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołów "Czerwono-Czarni”, "NO TO CO” i "Czerwone Gitary”. Od 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi: "StillWarm” i "Wojtek Rapa Quartet”.

Rapa od wielu lat aktywnie działa na rzecz utrwalenia wiedzy o wkładzie Szczecina w narodziny i rozwój polskiej muzyki popularnej. Spośród wielu inicjatyw warto wymienić jego szczecińską trylogię big-beatu, wydaną przez Szczecińską Agencję Artystyczną. Jej pierwsza część - "Mocne uderzenie po szczecińsku” - otrzymała w 2014 r. I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepsze rock’n’rollowe publikacje.

70-te urodziny nie stanowią dla Rapy żadnej przeszkody - Wiek fizyczny i mentalny to dwie różne rzeczy. Można mieć 70 lat i czuć się na 30, gdy bierze się ukochaną gitarę do ręki. Można też mieć 20 lat, a umysłowo być zgorzkniałym tetrykiem. Za parę chwil stuknie mi 70 lat, lecz ja nie czuję upływu czasu. Może dlatego, że wciąż jestem w nieustannym biegu. Muzyk znany jest zwłaszcza z łatwości nawiązywania relacji z młodszymi od siebie artystami - Lubię grać z młodymi wykonawcami. Jestem przyzwyczajony do szybkiego działania, nie tylko muzycznego. Nie narzekam, że się czegoś nie da zrobić lub czegoś nie umiem.

Jubileuszowy koncert odbędzie się w piątek 20 kwietnia br. o godz. 18:00 w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej przy al. Wojska Polskiego 64. Na Małej Scenie wystąpią przyjaciele Wojciecha Rapy, reprezentujący wiele pokoleń szczecińskiej sceny muzycznej. Na program złożą się znane standardy rockowe, jazzowe oraz własne utwory artysty. Jak Rapa zachęca do obecności na koncercie? To będzie świetna okazja do tego, by po raz kolejny wrócić pamięcią do ciekawego wycinka mojej tożsamości muzycznej, tej starej i nowej.

Podczas koncertu wystąpią: Chango, Swing Lovers, Acoustic Guitar Project, Wojtek Rapa Quartet, Małgorzata Jarmoc, Marek Kazana, Janusz "Kanapa” Jędrzejewski, Maciej Golański, Mateusz Gieryga, Jarosław Rapa, Krzysztof "Drwal” Rozesłański, Maciek Podsiadło i Bolesław Sobolewski. Spotkanie poprowadzą prof. Bogdan Matławski i Mieczysław Podsiadło. Nagłośnienie zapewniają Ewa i Włodek Gieryga.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Szczecińska Agencja Artystyczna

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64 Szczecin 70-479

91 43 19 571
sekretariat@saa.pl
www.saa.pl