16.04.2018
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
40/50zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Charli Green & Krzysztof "Puma" Piasecki 4SET

Charli Green & Krzysztof "Puma" Piasecki 4SET
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Poniedziałek Jazz Fana
REWELACJA JAZZOWEJ WIOSNY W SZCZECINIE
CHARLI GREEN (USA)
KRZYSZTOF "PUMA" PIASECKI 4SET


Charli Green - trąbka
Krzysztof „Puma” Piasecki - gitary
Jarosław Małys - piano 
Łukasz Gorczyca - bas
Michał Dziewiński - perkusja

Charli Green – amerykański trębacz, kompozytor i aranżer, przez wielu ochrzczony mianem ikony klasycznego czarnego jazzu. Dorastał w samym sercu amerykańskiego jazzu 
w Memphis i w Chicago. Współpracował i nagrywał z największymi osobistościami świata jazzu jak Teddy Edwards, Shirley Bassey, Klaus Lens, Willy Schobben, Art Taylor, Dexter Gordon, Hampton Hawes, Ben Webster, Billy Brooks, Lou Bennett, Fra Fra Sound i wielu innych. Kilka lat temu Charli osiadł na stałe w Holandii gdzie udziela się również jako kompozytor, aranżer, dyrygent i wykładowca i to wszystko w wielu gatunkach muzycznych. Doświadczenie zdobywał grając w wielu zespołach i orkiestrach m.in. The United States Air Force Band, a później będąc solistą Orkiestry Symfonicznej Limburgs, Orkiestry Symfonicznej Haarlem oraz Holenderskiej Orkiestry Radiowo-Telewizyjnej. Charli Green jest również wykładowcą trąbki, improwizacji i gry zespołowej w konserwatoriach muzycznych w Amsterdamie i Eindhoven. Jest także liderem własnej orkiestry Charli Green Big Band.

Krzysztof „Puma” Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog. Jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat ’70. Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997r. Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego “Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i zagranicą. Występował między innymi z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Allanem Whitem, Cindy Blackman, Jose Feliciano, Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim i in. Zespół 4SET Krzysztofa Piaseckiego uzupełnia doskonała sekcja w składzie Jarosław Małys – piano, Łukasz Gorczyca – bas, Michał Dziewiński – perkusja.

Więcej na:
www.zsj.com.pl, www.13muz.eu 

BILETY do nabycia:
www.bilety.fm
biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
biuro ZSJ - Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254 
przed koncertem w DK 13 Muz 

CENA BILETÓW:
40 zł w przedsprzedaży
50 zł w dniu koncertu

Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu