20.04.2018
18:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Inna impreza

Pełna kultura

Filmowe retrospekcje. Program dla seniorów (SAS)

Filmowe retrospekcje. Program dla seniorów (SAS)
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Filmowe retrospekcje. Program dla seniorów (SAS).

„Filmowe retrospekcje” to kolejny program artystyczny przygotowany przez Salon Artystyczny Seniorów SAS działający przy Domu Kultury 13 Muz.
Tym razem tematem wiodącym spotkania będzie film i sztuka filmowa. Swoje dzieła zaprezentuje zespół Foto-Video ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Autorzy pokażą także prace fotograficzne pt. „Szczecin dzisiaj”.
Widzowie będą mogli obejrzeć między innymi filmy zrealizowane przez seniorów takie jak:
„Cmentarz” - biorący udział w Szczecin European Film Festiwal w 2017 r., „W Starym Kinie”, „Jak to się robi z seniorami”, „Adieu" oraz „Bawmy się...”.

O zespole Foto-Video z SUTW
Zespół Foto-Video fotografuje i filmuje różne, ciekawe obiekty i wydarzenia. Filmowanie w naszej praktyce polega na rejestrowaniu różnych imprez z życia SUTW i naszych zespołowych plenerów, wyjazdów i innych ciekawych zdarzeń. W ostatnich latach nakręciliśmy kilka krótkich filmów fabularnych oraz kilka filmów dokumentalnych, współpracując także ze Stowarzyszeniem KAMERA.
Wykonane zdjęcia wystawiamy w wielu obiektach Szczecina i nie tylko. Nasze wystawy zyskują uznanie wśród oglądających. W zakresie fotografowania i filmowania kontynuujemy dotychczasową praktykę stałego podnoszenia wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu.
Aleksandra Szachniewicz (kierownik).

O Salonie Artystycznym Seniorów 
Salon Artystyczny Seniorów to grupa aktywnych szczecińskich seniorów współpracujących z DK 13 Muz. Powstała na początku 2017 roku i może się już pochwalić dużą imprezą artystyczną, którą zrealizowała w czerwcu 2017 w Domu Kultury 13 Muz jako I Spotkania Artystyczne Seniorów - Przegląd twórczości artystycznej seniorów województwa zachodniopomorskiego. W ramach działalności SAS prezentowane są na scenie DK 13 Muz ciekawe dokonania artystyczne seniorów głównie ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego - spektakle teatralne i kabaretowe, projekcje filmów, wystawy plastyczne, prezentacje poetyckie i wokalne. Rada programowa SAS przygotowuje co miesiąc nowe wydarzenie z myślą o seniorach.
Salon zaprasza!
Wstęp wolny

Osoby chętne do współpracy zapraszamy na spotkania SAS w każdą środę w godz. 14.00-16.00.

Opieka artystyczna SAS: Janusz Janiszewski 
Kierownik ds. programowych
Dom Kultury 13 Muz
e-mail: j.janiszewski@13muz.eu
mobile: +48 501 791 491
Organizator: Dom Kultury 13 Muz  

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu