12.05.2018
17:00

Miejsce
Kluboksięgarnia FiKa

Wstęp
59/99zł

Kategoria
Dla dzieci

Pełna kultura

Spotkania Młodych Buntowników

Spotkania Młodych Buntowników
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Spotkania Młodych Buntowników

Cykl spotkań dla chłopców w wieku 9-12 lat. Zapraszamy Młodych Buntowników do działania wokół książek z cyklu S.E.R.I.A wydawnictwa Dwie Siostry (S.Z.T.U.K.A. Sebastian Cichocki, ilustracje A. i D. Mizielińscy)
grupa kameralna, obowiązują zapisy, koszt  99 lub 59 zł/osoby (w zależności od działania);
Współpraca Olga Chomska, studio projektowe Jedensiedem.
zapisy: ksiegarnia.fika@gmail.com

2 czerwiec 2018, godzina 16:30
D.O.M.E.K. - własne cztery kąty;

Każdy gdzieś mieszka: w bloku, w domku, kamienicy. Ma dla siebie całe mieszkanie albo tylko jeden pokój. Ale najogólniej mówiąc – mieszkamy w zwykłych domach, więc chcemy przedstawić Wam te niezwykłe. Dom kolczasty, dom orzeszek, dom UFO albo przylepka. Czy tylko zwierzęta mieszkają w norkach? Czy gwiazdki mieszkają tylko na niebie, czy może na ścianach domu? A czy można nadmuchać sobie dom i czy może on być zupełnie przezroczysty? Na kolejnym spotkaniu Młodych Buntowników zgłębimy zagadnienia domologii („nauki o stworzonych przez ludzi miejscach, które stanowią schronienie przed wszelkim niebezpieczeństwem”) i poznamy 35 najciekawszych istniejących domów z całego świata.

UWAGA! Złożycie swój własny domek!

23 czerwiec 2018, godzina 16:30
SZ.T.U.K.A. - komiksowe historie;

Sztuka współczesna jest trudna i niezrozumiała nawet dla wielu dorosłych, a co dopiero dla dzieci! Ale zawsze znajdzie się jakiś szalony kurator sztuki, który spróbuje wytłumaczyć dzieciom (i dorosłym przy okazji też) na czym to polega. My posłużymy się opisami Sebastiana Cichockiego, który wybrał i wytłumaczył najciekawsze jego zdaniem współczesne dzieła sztuki, takie jak „Krajobraz czasu”, „Szopałódkaszopa”, „Sama skorupa i żadnego ducha” albo… nic. Zapraszamy na spotkanie dla chłopców wokół książki „S.Z.T.U.K.A., czyli Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów”, którą zilustrowali Aleksandra i Daniel Mizielińscy. Niestety w niewielkim pomieszczeniu trudno tworzyć wielką sztukę, więc na koniec zajmiemy się nieco mniejszą sztuką komiksową.

Kluboksięgarnia FiKa

Kluboksięgarnia FiKa

al. Papieża Jana Pawła II 8

668 029 542
fika.szczecin@gmail.com
http://www.fika.szczecin.pl