16.06.2018
17:00


Pełna kultura

Fash'n'Act 2

Fash'n'Act 2
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Fash'n'act II to druga edycja charytatywnego pokazu mody. Wydarzenie organizowane jest przez lokalną młodzież we współpracy z Interact, klub rotary Szczecin oraz Akademią Sztuki w Szczecinie. Podczas pokazu w rolę modeli wcielą się uczniowie szczecińskich gimnazjów i liceów, wybrani na castingach przez jury, w którego skład wchodzili m. in. Sylwia Majdan, Anna Gregorczyk czy Michał Pawłowski. Za kreacje prezentowane na pokazie również odpowiada grono utalentowanej młodzieży, gdzie najmłodsza z projektantek ma zaledwie 8 lat. Całemu wydarzeniu przyświeca szczytny cel bowiem zbieramy pieniądze na rehabilitacje dla naszej koleżanki, Gabrysi, u której wykryto ostrą białaczkę szpikową C92.4 APL, AML M3 (APL). Leczenie trwało aż 9 miesięcy i zakończyło się sukcesem, lecz przed dziewczyną jeszcze długa droga do powrotu do zdrowia. Metoda zwalczania choroby, na którą zdecydowali się lekarze jest chorobliwie wyczerpująca dla całego organizmu oraz dalej utrzymuje wszystkich w stanie niepewności, gdyż jest innowacyjna. Gabi to pierwsza w Szczecinie, osoba leczona w ten sposób, przez co wszelkie skutki uboczne nie są do końca znane. Tegoroczna, maturzystka już teraz boryka się z nadciśnieniem oraz totalnym osłabieniem organizmu, a jej układ odpornościowy praktycznie nie istnieje. Stałe wizyty w szpitalu, ogromne ilości leków oraz konieczność utrzymania jak najlepszego standardu życia ( konieczny jest remont mieszkania ) niosą za sobą ogromne koszty, które przewyższają możliwości rodziny.Dlatego nasza organizacja postanowiła jej pomóc! Utworzyliśmy specjalną zbiórkę internetową https://www.facebook.com/donate/1810670272350212/195722457911698/, z której wszelkie datki zostaną przekazane rodzinie. Dochód zebrany ze sprzedaży biletów https://bilety.fm/pl/inne/2805-bilety-na-fash-n-act-ii-charytatywny-pokaz-mody-16-czerwca-2018-o-18-00-w-trafo-w-szczecinie.html oraz z licytacji kolekcji po pokazie również zostanie w 100% przeznaczony na rehabilitację Gabrysi! Razem możemy sprawić, że  grymas bólu zniknie z jej twarzy! Poszukujemy sponsorów, którzy zgodziliby się na pokrycie części kosztów związanych z organizacją pokazu! Chcielibyśmy również zapewnić Gabrysi możliwość wakacyjnego wypoczynku, dlatego szukamy firm z branży hotelarskiej, które byłyby w stanie to nieodpłatnie zagwarantować. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i pamiętajmy, że #modniepomagac! Więcej informacji na https://www.facebook.com/fashnact/ 

Dziękujemy 

Interact Szczecin International

 

OPIS WYDARZENIA:

 

FASH’N”ACT II  https://www.facebook.com/fashnact/

#pomagamygabrysi    

#modniepomagac

KTO NAM POMAGA

Pokaz mody będzie w całości organizowany przez młodzież z naszego miasta pod kreatywną dyrekcją Weroniki Łobejko studentki VIAMODA w Warszawie, na kierunku ,,Art director, stylista & visual merchandiser". Weronika ma doświadczenie w organizacji eventów, targów mody oraz w prowadzeniu projektów otwarć sklepów Concept Store, a moda bez wątpienia jest jej pasją. Projektanci ubioru oraz modele także będą składali się z szczecińskich licealistów oraz studentów z Akademii Sztuki w Szczecinie. W tym roku, mentorem artystycznym II edycji wydarzenia będzie Anna Gregorczyk, która ukończyła wydział projektowania na prestiżowej Akademii Sztuki w Łodzi, posiada własne atelier AGG w Szczecinie oraz jest  wykładowcą na Akademii Sztuki w Szczecinie. Zaś ambasadorką Fash’n’act, już po raz drugi została znana szczecińska projektantka Sylwia Majdan oraz Michał Pawłowski finalista You Can Dance, który odpowiedzialny będzie za towarzyszące wydarzeniu pokazy taneczne.

KOLEKCJA 

Kolekcja, którą zobaczymy podczas pokazu 16 czerwca w Trafostacji stworzona zostanie z recyklingu pod czujnym okiem Akademii Sztuki. Tematem przewodnim kolekcji został JEANS inspirowany trzema różnymi motywami. Mianowicie: "go to future", "go to my mind" oraz "bollywood/festival of colours". Ponadto jako pokaz dodatkowy zobaczymy kolekcję dyplomową studentów Akademii.

NAJMŁODSZA PROJEKTANTKA

Wśród projektantów licealistów i studentów AS jest Pola Lichota ( 8 lat) uczennica S.P.56 w Szczecinie, która chodz swojej niepełnosprawności ( doznala okoloporodowego porazenia splotu ramiennego i jest od urodzenia zaliczona do osob z orzeczeniem o niepelnosprawnosci) regularnie uczęszcza w warsztatach projektowych i zaprezentuje na pokazie 2 stylizacje. Oprócz ubioru Pola także projektuje buty oraz torebki ( w załaczeniu zdjecie )

KTO BYŁ POMYSLODAWCĄ? 

Z charytatywnymi pokazami mody- twórczynie tego projektu - Isobel Perera- Turostowska i Małgosia Wojtas zetknęły siępodczas swoich czasów studenckich. Obie zauważyły, że moda angażuje młodych ludzi i pozwala połączyćprzyjemność- jakąjest tworzenie ubioru oraz wystąpienie w charakterze modelki z czynieniem dobra. Moda działa jak magnes przyciągając osoby zainteresowane projektowaniem, modelingiem czy samąorganizacjąmodowych eventów. Ponieważobie sączłonkami największej organizacji charytatywnej na świecie - Rotary International, postanowiły połączyćswojąpasjępomagania innym z takąaktywnością, która jest atrakcyjna dla wielu osób spoza Rotary. Dzięki temu powstaje sytuacja win-win: czyli wszyscy sązadowoleni z efektu działań: młode osoby próbujące swoich siłw branży modowej oraz beneficjenci projektu - wskazani przez młodzież. Ten typ działańcharytatywnych jest bardzo popularny w krajach anglosaskich i pomysłodawczynie mająnadzieje, że przyjmie siętakże w Polsce.

TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, 70-205 Szczecin

91-400-00-49
mail@trafo.org
http://trafo.org