20.05.2018
18:00


Pełna kultura

Jazz na Rogatkach - Follow Dices

Jazz na Rogatkach - Follow Dices
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jazz na Rogatkach
FOLLOW DICES

Mikołaj Kostka – skrzypce 
Franciszek Raczkowski –fortepian 
Jan Jerzy Kołacki – kontrabas 
Adam Wajdzik – perkusja

FOLLOW DICES
Laureat pierwszej nagrody w konkursie jazzowym podczas Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie w 2017 r. 
Formacja jazzowa złożona w 2015 roku w Poznaniu przez studentów katowickiej, wrocławskiej i poznańskiej akademii muzycznej. Nazwa zespołu jest nawiązaniem, chociaż niekoniecznie dosłownym, do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce i świecie. Artyści idąc w stronę nowych rozwiązań  muzycznych, zahaczają o inspirujące ich maniery muzyki skandynawskiej i folkloru polskiego, będącego dla nich bezprecedensowym źródłem – rdzeniem, z którego wypływa ich tożsamość. Wszystko to zlepione zostaje synestetyczną koncepcją kreowania barw i wielu odcieni przestrzeni harmonicznych. Jak sami mówią: „Muzyka jest dla nas opowieścią o świecie, zapisem naszym odczuć, wrażeń i emocji. Pragniemy podzielić z Wami naszą intymną opowieścią ubraną w kształt akustycznego kwartetu jazzowego…”. Na swoją debiutancka pytę fundusze zebrali w Internecie na portalu PolakPotrafi.pl. 
W zespole grają Mikołaj Kostka – skrzypce, Franciszek Raczkowski –fortepian, Jan Jerzy Kołacki – kontrabas i Adam Wajdzik – perkusja.

O NAS
Mikołaj Kostka - esteta skrzypcowego brzmienia. Poszukiwacz, eksperymentator, wrażliwiec. Balansujący między wirtuozerskim, zadziornym pazurem, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy. Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający czynnie w Raczkowski/Kostka Duo oraz formacji Follow Dices, laureata Hanza Jazz Festival, oraz wyróżnioniego na Blue Note Poznań Competition.
Franciszek Raczkowski - pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość. Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach (m. in.'Time' Przemka Kleczkowskiego i 'Hala' zespołu Królestwo Beskidu), oraz w muzyce zespołów Vibe Quartet oraz Follow Dices, z którymi zdobył wiele nagród (Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Sibiu Jazz). 
Jan Jerzy Kołacki - kontrabasista, dyrygent, wokalista.  Student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2011 r. ukończył studia licencjackie na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, a w 2016 r. z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kontrabasu prof. Piotra Czerwińskiego. W roku 2013-2014 był stypendystą LLP Erasmus w prestiżowej Universitat der Kunste w Berlinie u prof. Michaela Wolf'a. Laureat wielu konkursów, min. III miejsca na III Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie. Twórca i kontrabasista kwartetu Follow Dices, laureata tegorocznej edycji Hanza Jazz Festiwal, wyróżnionego na Blue Note Jazz Competition w 2017 r.
Adam Wajdzik - absolwent PSM II st. w Poznaniu, obecnie student kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na wydziale instrumentalnym na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie perkusji dr Przemysława Jarosza. Uczestnik wielu kursów i warsztatów prowadzonych m.in. przez Pawła Kaczmarczyka, Krzysztofa Gradziuka, Derricka McKenzie. Jako perkusista współpracuje z wieloma formacjami, wykonującymi muzykę różnych gatunków (jazz, funk, fusion, pop, rock). Zdobywca wielu nagród, m.in. I nagrody na VIII RCK Pro Jazz w Kołobrzegu (zespół Izotop) czy I nagrody na XIII Hanza Jazz Festiwalu z formacją Follow Dices.

NASZA MUZYKA
https://soundcloud.com/miko-ajkostka/follow-dices-ludowiak
https://soundcloud.com/miko-ajkostka/follow-dices-svantetic-krzysztof-komeda
https://soundcloud.com/miko-ajkostka/follow-dices-czerwony-szlak

Więcej na:
www.zsj.com.pl
Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe        
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin  
WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN        

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

91 464 79 23, 91 464 79 24
biuro@klubdelta.pl
www.klubdelta.pl