12.05.2018
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
25/40zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Mr. Pollack

Mr. Pollack
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

MR POLLACK
Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu / 25 zł studenci i uczniowie

Energia, technika i rewelacyjne brzmienie!

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara,vocal) i Grzegorz (bębny) Polakowie, Bartłomiej “Gibson” Filip (bass,vocal) oraz zapraszani często gościnnie muzycy (Piotr Żaczek-Kayah, Bartek Skiba-Pectus, Krzysztof Pająk-Edyta Górniak, Joanna Dudkowska–Felicjan Andrzejczak).

Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Płyta ta cieszy się ciągle dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary".

Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą " “Nieodkryty Talent Gitarowy". Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez szkocką sieć sklepów Melody House Musical Instruments w Dubaju.

Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).

W roku 2014 nakładem znanej wytwórni Metal Mind Production ukazała się płyta "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od 24.08.2014 do 11.09.2014 zespół odbył trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour" promującą płytę "Black Hawk"! W marcu 2016 Mr.Pollack koncertował w Wielkiej Brytanii, we wrześniu 2016 w  USA, a w lutym 2018 w Niemczech promując swoją najnowszą płytę "Seven Sources" (Siedem Źródeł).

www.MrPollack.pl

https://myspace.com/mrpollack

Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl