12.05.2018
19:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
35/40zł

Kategoria
Spektakl

Pełna kultura

Weekend z Wojciechem Tremiszewskim

Weekend z Wojciechem Tremiszewskim
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

12.05.2018 (sobota), godz. 19.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 35 zł 
Klub Komediowy „Impro” – weekend z Wojciechem Tremiszewskim

„Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej” – monodram w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego.

Opowieść o Adamie Mickiewiczu, który dogaduje się z Bogiem i schodzi na padół narodowy, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą. Tym razem spróbuje zdobyć serca swych rodaków jako Komik!

Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią? 

Godzinny monodram o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Grany z powodzeniem w klubach, teatrach, festiwalach tak kabaretowych, jak i teatralnych, a także w przepięknym Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. 

Tekst, reżyseria i wykonanie - Wojciech Tremiszewski, członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze „Spadkobierców", aktor i improwizator.

13.05.2018 (niedziela), godz. 19.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 40 zł
Spektakl  improwizowany  w  wykonaniu  Grupy  Komediowej  Impro  z  Krypty z  udziałem  Wojciecha  Tremiszewskiego

Wystąpi Grupa Improwizacji „Impro z Krypty”.

Grupa Teatru Improwizowanego "Impro z Krypty" tworzy przedstawienia „tu i teraz”. Dzięki współpracy z widownią na gorąco powstają „bachanalia bez wspomagania”, które zdarzają się tylko raz i nigdy się nie powtórzą. W impro ten sam spektakl oglądany po raz drugi, trzeci, piąty…, to za każdym razem zupełnie inna historia. To widzowie często są autorami pierwszego zdania scenariusza, a ich wizje są kanwą dalszych historii, rodzących się na ich oczach.

Grupę Improwizacji „Impro z Krypty” tworzą aktorzy Teatru Pleciuga, Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Polskiego w Szczecinie. W jej skład wchodzą m.in.:
 
Adrianna Danuta Janowska Moniuszko
Agata Kolasińska
Wojciech Sandach
Rafał Hajdukiewicz
Paweł Niczewski
Adam Kuzycz Berezowski
Maciej Sikorski
Wiktor Szostak - pianino

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl