27.09.2018
20:00


Pełna kultura

Meisinger Music Festival: Mariza

Meisinger Music Festival: Mariza
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Meisinger Music Festival: Mariza

Największa sława stylu fado, skarb narodowy Portugalii, gwiazda najlepszych sal koncertowych świata. Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock.

Jak można wyczytać w recenzjach, koncerty Marizy elektryzują, oszałamiają, wprowadzają w zachwyt, a nawet ekstazę! Jedno jest pewne - jej sława już dawno wykroczyła poza krąg wielbicieli fado. Przez 15 lat muzycznej kariery Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music.
Artystka wydała dotychczas sześć autorskich albumów („Fado em Mim", „Fado Curvo"," Transparente", „Terra", „Fado Tradicional", „Mundo"), otrzymała szereg nagród, w tym Latin Grammy w 2007 roku. Miała okazję współpracować z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil, Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004 roku – A Thousand Years.
Mariza za sprawą swojego niezwykłego talentu, z młodej dziewczyny z Mozambiku, wychowanej w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, zrobiła pełną sukcesów karierę. Od kiedy zaczęła śpiewać porównywana była do boskiej Amalii Rodriguez (najsłynniejszej wykonawczyni fado w historii). Rangę artystki potwierdzają kolejne płyty, które sprzedają się znakomicie i zdobywają prestiżowe nagrody.
Pozycję wielkiej gwiazdyumacniają niezwykłe koncerty. Mariza koncertowała w najbardziej prestiżowych salach na całym świecie, m.in. Carnegie Hall (Nowy Jork), Sydney Opera, Royal Albert Hall (Londyn), Alte Oper (Frankfurt), Theatro Grec (Barcelona), Moscow House of Music.

Nowy album artystki nosić będzie tytuł „Fado Bailado". Za jego produkcję odpowiada Javier Limon, postać niezwykle ceniona w świecie muzycznym, laureat nagrody Grammy, współpacownik największych słąw, m.in.: Paco De Lucia, Enrique Morente, Diego El Cigala. Nowa płyta to powrót do głównego nurtu fado i jego afrykańskich korzeni, w którym wybrzmiewa dźwięk portugalskiej gitary, tak unikalnej i wyróżniającej muzykę portugalską.

Najnowsza piosenka Marizy (premiera 26.04.2018) "QUEM ME DERA" http://bit.ly/MARIZA_QuemMeDera_YouTube

Wkrótce więcej informacji. Bilety będą dostępne w sprzedaży.na http://www.bilety.fm/

Zapraszamy na:
http://www.koncerty.com/mariza
http://www.mariza.com/
http://www.facebook.com/marizaoficial

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl