25.05.2018
18:30

Miejsce
Łasztownia

Wstęp
10/25zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

DŻEM, Krzysztof Krawczyk, Bass Astral X Igo - JuweSzczecin'18

DŻEM, Krzysztof Krawczyk, Bass Astral X Igo - JuweSzczecin'18
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

DŻEM, Krzysztof Krawczyk, Bass Astral X Igo - JuweSzczecin'18
Piątek to dzień w którym muzyka łączy pokolenia.
Drugiego dnia koncertów podczas szczecińskich Juwenaliów zagrają DŻEM, Krzysztof Krawczyk oraz Bass Astral X Igo!

Bilety w przedsprzedaży są dostępne na platformach www.ticketos.pl oraz www.bilety.fm, a także w punktach stacjonarnych bilety.fm.
Bilety studenckie: 10 PLN | Bilety normalne: 25 PLN

Zespół Dżem
Krzysztof Krawczyk
Bass Astral x Igo

Dżem to legenda polskiej sceny bluesowej, kultowy zespół mający od wielu lat wiernych i oddanych fanów. Powstał w 1973 roku, kiedy Beno i Adam Otrębowie, Paweł Berger i Aleksander Wojtasiak założyli grupę o nieoficjalnej nazwie Jam. W grudniu dołączył do nich grający na harmonijce ustniej wokalista - Ryszard Riedel.
Polska poznała Dżem dopiero w roku 1980, kiedy – już z Jerzym Styczyńskim w składzie – okazał się sensacją pierwszego festiwalu w Jarocinie. I potem poszło! „Paw", „Whisky", „Czerwony jak cegła", „Naiwne pytania", „Wehikuł czasu" czy „List do M."
Wystąpili na wszystkich liczących się polskich festiwalach, w Tychach doczekali się corocznego festiwalu własnego, grali w wielu krajach Europy oraz na dwóch innych kontynentach – w Ameryce i Azji (Kazachstan), dorobili się 12 albumów studyjnych i 9 koncertowych. Trzydziestoletnia kariera Dżemu to pasmo niebywałych sukcesów, którym jednak towarzyszyły tragedie – bo w 1994 los zabrał Riedla (dziś śpiewa w zespole Maciej Balcar), a w 2005 Bergera (jego następcą został Janusz Borzucki).
Jeszcze jednym sukcesem Dżemu jest to, że dzielił scenę z ZZ Top (w lipcu 1996 w Sopocie), The Rolling Stones (w sierpniu 1998 w Chorzowie) i Erikiem Claptonem (w sierpniu 2008 w Gdyni). A teraz – 27 maja w Warszawie – do tego grona dołącza AC/DC!

Bass Astral x Igo
Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet z Krakowa trudno sklasyfikować. Na co dzień występujący w rockowym Clock Machine stworzyli na rodzimej scenie projekt nowatorski. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w całej Polsce. W czerwcu 2016 za sprawą wytwórni Iglo Records ukazał się debiutancki LP „Discobolus".

Łasztownia, Szczecin
Piątek 25.05.2018
Otwarcie bram:18:30 - 2:00

Juwenalia Szczecin są organizowane przez Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Wyższych Szczecina.

Łasztownia

Łasztownia

Szczecin, Łasztownia