30.05.2018
20:00

Miejsce
Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

Wstęp
płatny

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Pochwalone & Baraka Face Junta

Pochwalone & Baraka Face Junta
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncert POCHWALONE oraz Baraka Face Junta
Kolumba 4 - P1

Pochwalone i Baraka Face Junta - koncert dwóch zespołów z obecnie najbardziej wyrazistych obecnie składów punk rockowych w pełni kobiecym składzie. Pochwalone zagrają pierwszy raz w Szczecinie, Baraka Face Junta po raz drugi! Bardzo gorąco zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne.

POCHWALONE
(Kraków/ Sejny/ Warszawa)
Grają w tercecie: bas, perkusja i wokal. Dotychczas wykorzystywały teksty funkcjonujące w tradycji ludowej i poezję tworzących współcześnie poetek polskich, a teraz sięgają również do poezji obcojęzycznej. Nieustannie o tym, co kobiet dotyczy i co je dotyka. Wspólnota doświadczeń, bunt przez pokolenia, moce, niemoce, zabawa i smutek. Nowe sensy na przecięciach. Różnorodnie muzycznie: czadowo i lirycznie, szybko i transowo, wrzaskliwie i melodyjnie - teraz więcej punka i transowego bitu, niż folku.
"Sięgamy po wiersze współczesnych poetek, zestawiamy je z mało znanymi tekstami dawnych pieśni, śpiewanych przez wiejskie kobiety. Rozmontowujemy funkcjonujące w szerokim obiegu teksty tradycyjne, po to, by je złożyć na nowo i nadać im nowe znaczenia. Niepokorne słowa i emocje pulsują pod chropowatą warstwą muzyczną: wypadkową brzemienia sekcji basowo-perkusyjnej i głosu."
Posłuchaj nagrań zespołu Pochwalone na www.pochwalone.bandcamp.com
www.facebook.com/POCHWALONE

Koncert zespołu Pochwalone i Baraka Face Junta odbędzie się 30 maja 2018 (środa, w przeddzień Bożego Ciała), a rozpocznie się o godzinie 20:00 (drzwi klubu otwarte od 19:00) na pierwszym piętrze Kolumba 4 – szczecińskiego loftu kultury, przy ul. Kolumba 4 w Szczecinie. 

Pochwalone & Baraka Face Junta
Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

ul. Kolumba 4, Szczecin

604 194 494