30.05.2018
19:00

Miejsce
Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

Wstęp
20zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Pochwalone x Baraka Face Junta x Slug Abuse x False Act

Pochwalone x Baraka Face Junta x Slug Abuse x False Act
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dziewczyny z Pochwalonych w końcu zagrają długo wyczekiwany koncert po raz pierwszy w Szczecinie, tak samo jak młode chłopaki z Torunia – Slug Abuse i False Act. Baraka Face Junta po raz drugi. Wszystkie te zespoły łączy wspólna scena hardcore punk. Dzień po koncercie wypada Boże Ciało, dzień wolny od pracy, dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić przekaz i zainicjować coroczną świecką tradycję mini-festiwalową pod nazwą God is Dead Fest. Bardzo gorąco zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne w przestrzeni szczecińskiego loftu na Kolumba 4, gdzie nie zabraknie dodatkowych atrakcji okołokoncertowych.


★ POCHWALONE ★

Grają w tercecie: bas, perkusja i wokal. Dotychczas wykorzystywały teksty funkcjonujące w tradycji ludowej i poezję tworzących współcześnie poetek polskich, a teraz sięgają również do poezji obcojęzycznej. Nieustannie o tym, co kobiet dotyczy i co je dotyka. Wspólnota doświadczeń, bunt przez pokolenia, moce, niemoce, zabawa i smutek. Nowe sensy na przecięciach. Różnorodnie muzycznie: czadowo i lirycznie, szybko i transowo, wrzaskliwie i melodyjnie – teraz więcej punka i transowego bitu, niż folku. 
"Sięgamy po wiersze współczesnych poetek, zestawiamy je z mało znanymi tekstami dawnych pieśni, śpiewanych przez wiejskie kobiety. Rozmontowujemy funkcjonujące w szerokim obiegu teksty tradycyjne, po to, by je złożyć na nowo i nadać im nowe znaczenia. Niepokorne słowa i emocje pulsują pod chropowatą warstwą muzyczną: wypadkową brzemienia sekcji basowo-perkusyjnej i głosu."
www.pochwalone.bandcamp.com


★ BARAKA FACE JUNTA ★

Wykonują zaangażowany i naładowany zróżnicowanymi emocjami @-punk. Ich piosenki – z kobiecym wokalem – zawierają elementy klasycznego brytyjskiego anarcho-punka oraz eksperymentalną i awangardową warstwę takich zespołów jak Dog Faced Hermans, The Kift czy The Ex, które supportowali w Polsce. Baraka powstała w 2008 roku w Kołobrzegu na gruzach zespołów Via Media i Stracony – których płytę można sobie przypomnieć dzięki Tribal War / Malarie. W 2017 roku wydali swój drugi LP "Jak ogień" promując go wieloma występami w Polsce i ich trzecią europejską trasą koncertową jesienią 2017 roku. Nowe nagrania i występy na żywo otrzymały wiele pochlebnych recenzji. Ich najbliższa trasa koncertowa już w czerwcu - https://www.facebook.com/events/1985001931541995/
www.barakafacejunta.bandcamp.com


★ SLUG ABUSE ★

To kolejny projekt związany z niezwykle produktywną sceną toruńską. Tym razem ekipa znana z Suicide By Cop i Scythe wzięła na warsztat starą szkołę pisania popowych piosenek według hardcore’owej recepty. Ich debiutancki album to kawał solidnego grania, inspirowanego kapelami, które znalazły się pomiędzy Hüsker Dü a Nirvaną. Riffy wpadające w ucho, chwytliwe wokale i ściana dźwięku, a wszystko to udekorowane charakterystycznym szklistym brzmieniem, które w ostatnich latach stało się znakiem rozpoznawczym dla zespołów z post-punk revivalu.
www.slugabuse.bandcamp.com


★ FALSE ACT ★

To skład personalnie powiązany z rodzimym Slug Abuse - gra tam cała ta kapela, z perkusistą znanym między innymi z toruńskiego DxD. Muzyka False Act to mieszanka oldschoolowych hardcore punkowych riffów z szaleństwem, prostotą i dziwactwem nowych zespołów z wytwórni takich, jak choćby La Vida Es Un Mus czy też Static Shock Records. Dużo pogłosów nałożonych na wokale, pływające gitary i prosta, ale bardzo wyeksponowana sekcja rytmiczna w połączeniu ze sobą tworzą nowoczesny hardcore punk. Fani Ohydy, Diat czy Life Fuckera powinni być zadowoleni.
www.falseactpunx.bandcamp.com

Tej nocy nie zabraknie również wegańskiej kuchni pod przewodnictwem kulinarno-artystycznym Hanny "Nieprzeszkadzajgotuje" Gessler, napojów na bazie yerba mate, dystrybucji zespołów i gadżetów oraz after party.

Organizatorami są 100% Hardcore Punk Gigs (po cichu obchodzący ponad 7 lat istnienia) jak i kolektyw P1. Tak duża impreza nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie: TegoSlucham.pl, Jedzenie Zamiast Bomb Szczecin, Cthulhupunx D.I.Y Distro.

Koncert czterech zespołów – Pochwalone, Baraka Face Junta, Slug Abuse, False Act – odbędzie się 30 maja 2018 (środa przed Bożym Ciałem) o godzinie 19:00 na pierwszym piętrze Kolumba 4 – szczecińskiego loftu kultury, przy ul. Kolumba 4 w Szczecinie. Wstęp 20 zł.

Pochwalone x Baraka Face Junta x Slug Abuse x False Act
Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

ul. Kolumba 4, Szczecin

604 194 494