17.05.2018
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
10/15zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

PodKultura

PodKultura
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zespół PodKultura powstał w 2011 roku, kiedy to większa – męska - część zespołu poznała się na warsztatach muzycznych w Szczecinie. Podczas ćwiczeń, wykładów, rozmów przy kawie wytworzyła się specyficzna energia, która przyczyniła się do wspólnego muzykowania. Kropką nad „i" do założenia zespołu było zdobycie Grand Prix na 4 warsztatach dla szczecińskich zespołów muzycznych „Moja muzyka – moje życie". W krótkim czasie PodKultura nagrała swojego pierwszego singla w studiu w Lubrzy – „Dworce".

Kolejne lata działalności zaowocowały stworzeniem autorskiego materiału, koncertowaniem, uczestnictwem na Festiwalu Fama we Wrocławiu oraz supportowaniem zespołu Mikromusic w 2014 roku.

Od 2016 roku profil zespołu uległ zmianie. Gitarzysta odnajduje się również w roli wokalisty, powstaje nowy materiał muzyczny. W roku 2017 do zespołu dołącza wokalistka Beata „Roma" Romanowska. W tym samym roku, w maju, PodKultura zostaje finalistą szczecińskiego konkursu „zespołów młodszego sortu DaNuta, zdobywa główną nagrodę. W grudniu 2017 roku pojawia się piewsza EPKa zespołu.

Autorem tekstów i większości kompozycji jest szczeciński psycholog - gitarzysta, wokalista. Charakterystyczną cechą zespołu jest umiejętność łączenia różnych stylów muzycznych, każdy z członków wnosi w aranże swoje ulubione cząstki muzyczne. Muzyczne opowieści Podkultury przenoszą w obszary jazzu, funky, popu, muzyki elektronicznej, momentami mocniejszych brzmień około rockowych. To co przyciąga szczególną uwagę słuchaczy jest współbrzmienie dwóch wokali: kobiecego i męskiego. Zespół przyjaciół, zespół z energią, artyści, którzy lubią improwizować, bo chcą w muzyczny sposób wyrazić swoją wrażliwość. Widać, że muzyka sprawia im wielką radość!

Na koncercie zespół zaprezentuje swój autorski materiał, który w najbliższej przyszłości zostanie uwieczniony na pierwszej płycie PodKultury.

Skład zespołu:
Michał Klimczak – wokal, gitary
Beata „Roma" Romanowska – wokale
Radosław Ułoga – piano
Kornel Korzeniewicz – bas
Piotr Poprawiski – perkusja

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu