16.05.2018
18:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Wernisaż

Pełna kultura

Otwarcie wystawy Flow / Przepływ

Otwarcie wystawy Flow / Przepływ
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Otwarcie wystawy Flow / Przepływ.

artyści: Małgorzata Kopczyńska / Sławomir Brzoska

Czy przeżyliście kiedyś telepatyczne porozumienie? Czy przyśnił wam się ten sam sen, który śnił się komuś bliskiemu? Czy czuliście kiedyś podskórnie, co o was myśli ktoś, kto tych myśli nie werbalizuje? Czy potrafiliście przeczuć coś, co się wydarzy w przyszłości? To pytania towarzyszące wystawie pt. Flow i prezentowanych na niej obiektów poznańskich artystów Małgorzaty Kopczyńskiej i Sławomira Brzoski.

Sławomir Brzoska

Urodzony 1967 r. w Szopienicach (Górny Śląsk). Studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie (1991–1995); dyplom z rzeźby w pracowni prof. Jerzego Fobera. Kierownik 9 Pracowni Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, z którym jest związany od 1997 roku, oraz Pracowni Działań Przestrzennych w Katedrze Intermediów i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (od 2012). Profesor zwyczajny. Autor ponad 60 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 160 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą; zrealizował performanse i akcje artystyczne na kilku kontynentach. Zajmuje się rzeźbą, sztuką instalacji, wideo, landartem oraz performansem.

www.s-brzoska.pl

Małgorzata Kopczyńska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu 1997, dyplom z Rzeźby w pracowni prof. Olgierda Truszyńskiego. Kieruje Pracownią Rzeźby i Transformacji Cyfrowych na Wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuki w Szczecinie, na stanowisku profesora nadzw. Jej praca pt.: Tancerka znajduje się w zbiorach Wielkopolskiego Stowarzyszenie Zachęty Sztuk Pięknych, obecnie eksponowana na dziedzińcu Szkoły Baletowej na Starym Mieście w Poznaniu. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Japonia, Gruzja, Grecja). Zrealizowała kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jest kuratorką i organizatorką wystaw.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu