12.07.2018
09:00

Miejsce
Na mieście

Wstęp
wolny

Kategoria
Warsztat

Pełna kultura

IAI Webcamp #5 - kodowanie stron internetowych

IAI Webcamp #5 - kodowanie stron internetowych
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Rusza piąta edycja IAI WEBCAMP czyli bezpłatnych warsztatów kodowania stron internetowych

Miejsce: IAI S.A. Piastów 30, 71-064 Szczecin

IAI Webcamp #5 to cieszące się rekordowym zainteresowaniem bezpłatne warsztaty kodowania stron internetowych, które odbywają się pod okiem doświadczonych Web Developerów. Nadrzędnym celem szkolenia, jest umożliwienie uczestnikom zdobycia wiedzy, która otworzy im furtkę do rozpoczęcia kariery i pozwoli podjąć dobrze płatną pracę jako Web Developer. Właśnie rozpoczęły się zapisy na IAI Webcamp #5. Poprzednia edycja, która odbyła się w lutym tego roku, cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. O jedno miejsce w warsztatach walczyło ponad 20 osób. Aby mieć możliwość uczestnictwa w IAI Webcamp, trzeba posiadać podstawową wiedzę z zakresu kodowania stron internetowych oraz rozwiązać quiz, dostępny na stronie internetowej www.webcamp.idosell.com. Wyniki testu są podstawą do kwalifikacji uczestników. Impreza jest mocno praktyczna, uczestnicy najpierw mierzą się pojedynczo z zadaniami, by pod koniec warsztatów już w zespołach budować od podstaw działający sklep internetowy. Oprócz samego kodowania i rywalizacji jest dużo nauki i pracy w zespołach. To wszystko powoduje, że już samo ukończenie imprezy, nie wspominając o jej wygraniu, sprawia że po odbytych warsztatach można pracować jako freelancer.    

IAI Webcamp #5 to pięciodniowe, bezpłatne warsztaty kodowania stron internetowych w trakcie których, uczestnicy zdobywać będą wiedzę potrzebną do tworzenia stron na potrzeby sklepów internetowych, stron internetowych dla hoteli, obiektów noclegowych i biznesów związanych z rezerwacjami usług, a kończąc na projektowaniu kampanii reklamowych dla klientów. Swoją wiedzę w trakcie bezpłatnego szkolenia przekażą wyłącznie doświadczeni Web Developerzy, którzy sami każdego dnia wdrażają sklepy internetowe i strony internetowe z których korzystają miliony użytkowników w Polsce i na świecie. Systemy IdoSell Shop (dawniej IAI-Shop.com) i IdoSell Booking wykorzystywane są przez tysiące wiodących sklepów internetowych i hoteli oraz obiektów noclegowych. Najlepsi uczestnicy, o ile będą zainteresowani, otrzymają możliwość kontynuowania nauki na 3-miesięcznych, płatnych stażach. Głównym celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy, którą uczestnicy opanowali w trakcie samodzielnej nauki lub na uczelniach. W trakcie szkolenia nasi specjaliści wskażą uczestnikom drogę jak samodzielnie rozwijać się w tematyce kodowania stron internetowych i jak przejść z poziomu teoretyka-amatora do praktyka-zawodowca.

To już piąta edycja bezpłatnych warsztatów kodowania stron internetowych, na których uczestnicy szkolić się bedą na rzeczywistych przykładach. Mamy unikalny program nauki, po którym uczestnicy nie dowierzają, że są w stanie robić niesamowite rzeczy. To wszystko wpływa, że każda kolejna edycja warsztatów cieszy się rekordowym i coraz większym zainteresowaniem. Do tej pory pomogliśmy setkom osób znaleźć pierwszą pracę. Mamy wizję Szczecina, w którym nawet kilkanaście tysięcy osób pracuje w branży IT i tymi zupełnie bezpłatnymi inicjatywami odpłacamy się społeczności, w której sami żyjemy. -  mówi Paweł Fornalski, założyciel i prezes IAI S.A.   

Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich osób, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu kodowania stron internetowych i chcą w tym kierunku dalej się rozwijać. Uczestnicy w trakcie szkolenia otrzymują od IAI specjalnie przygotowane na tę okazję koszulki, a w trakcie przerwy między blokami szkoleniowymi zjedzą ciepły posiłek. Podczas warsztatów będzie możliwość poznania ciekawych ludzi z branży oraz znajdzie się czas na wymianę cennych doświadczeń. Piąta edycja IAI Webcamp odbędzie się po raz pierwszy w IAI Emporium, czyli nowej przestrzeni w wynajmowanym przez IAI biurowcu Piastów Office Center, łączącej ogromną kuchnię i salę audytoryjną. IAI Emporium ma być przestrzenią, w której regularnie będziemy animowali społeczność branżową, organizując bezpłatne imprezy edukacyjne. Jeśli jesteś studentem, absolwentem szkoły średniej, kodujesz/projektujesz zawodowo lub interesujesz się nowymi technologiami i masz ukończone 18 lat, zapisz się na IAI Webcamp #5. Do udziału w poprzedniej edycji bezpłatnych warsztatów zgłaszały się osoby z całej Polski i zagranicy. Spośród ponad 600 zgłoszeń, na podstawie wyników quizu wybranych zostało najlepszych 30 osób, które wzięły udział w warsztatach. Najlepsza szósta uczestników została przyjęta do IAI S.A. na płatny, trzymiesięczny staż, który właśnie odbywa w IAI S.A.

IAI Webcamp jest inicjatywą dedykowaną wszystkim osobom, które chcą się przebranżowić lub rozpocząć swoją drogę we Front-endzie. Z myślą o tych osobach stworzyliśmy specjalny program warsztatów, w którym stawiamy na praktykę i pracę zespołową. Ostatniego dnia bezpłatnych warsztatów, odbędzie się Turniej IAI Webcamp, w którym uczestnicy podzieleni na zespoły będą budować "od zera" stronę internetową, którą potem łatwo będzie można przenieść do dowolnego systemu CMS. Co ciekawe, sam turniej stanowi namiastkę pracy zespołowej w firmie IT. Dla najlepszych 6-ciu uczestników warsztatów, przygotowaliśmy zaproszenia na płatne 3-miesięczne staże. Poprzednie edycje warsztatów, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wsród osób z całej Polski, dlatego jeśli chcesz spróbować swoich sił w IAI Webcamp #5, zapraszam do wysłania zgłoszenia - Szymon Kaczmarek, szef działu Web Developers w IAI S.A. oraz główny organizator IAI Webcamp

Zapisy na IAI Webcamp #5 trwają do 22 czerwca 2018 roku. Zapisywać się można na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.webcamp.idosell.com na której trzeba wypełnić ankietę i rozwiązać quiz.  Liczba miejsc jest ograniczona. Patronem wydarzenia jest Miasto Szczecin, a partnerami wydarzenia są:  Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademicki Szczecin

Organizatorem IAI Webcamp #5 jest IAI S.A. z siedzibą w Szczecinie. IAI tworzy usługi dedykowane do obsługi profesjonalnych sklepów internetowych IdoSell Shop. Drugim produktem spółki jest profesjonalny system rezerwacji noclegów i usług – IdoSell Booking.  Do tej pory IAI zebrało ogromną ilość nagród i wyróżnień. Wybrane z nich to nagrody Ekomers dla najlepszego oprogramowania do sprzedaży internetowej w Polsce według polskich internautów oraz status Partnera Google Premium jako jedynego systemu sklepów internetowych, któremu przyznano to wyróżnienie czy Diament Forbesa lub Deloitte Technology Fast50 dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. IAI S.A. to prężnie działająca firma zatrudniająca na stałe 140 osób. O jej sukcesach świadczy fakt wzrostu notowań giełdowych o 193,02% w ciągu ostatniego roku i przekroczona wycena 250 mln złotych.
Linki: www.webcamp.idosell.com , www.idosell.com

Na mieście

Na mieście

Szczecin