30.06.2019
12:00

Miejsce
Ogród Różany - Różanka

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Pozostałe terminy
Pełna kultura

Różany Ogród Sztuki

Różany Ogród Sztuki
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Różany Ogród Sztuki

Nie straszna nam tocząca się obok budowa! W niedzielę 2. czerwca rusza 12. edycja Różanego Ogrodu Sztuki. Koncerty, potańcówki, warsztaty czyli będzie to wszystko, co najbardziej lubią stali bywalcy Ogrodu Różanego.

Południowe koncerty

Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą niedzielę o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, a także artyści szczecińskiej i ogólnopolskiej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.

Południowym koncertom towarzyszyć będą wystawy plenerowe: Polskiego Czerwonego Krzyża z okazji 100. rocznicy powstania organizacji, oraz ekspozycja przygotowana przez Związek Literatów Polskich Oddział  w Szczecinie.

Różankowe potańcówki

Uwielbiane przez szczecinian pląsy  pod chmurką wracają! Podczas tegorocznych zabaw  będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów. Na parkiecie spotykamy się w niedzielę - 9.06 i 23.06 w godz. 17.00-20.00.

Różana Czytelnia

Czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu.

Zapraszamy do Różanej Czytelni każdego dnia!

Program dostępny na stronie www.saa.pl Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

30 czerwca, niedziela

godz. 12.00
Koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band pt. Cztery pory roku, ilustrujący muzycznie każdą z pór roku w muzyce klasycznej. W programie znajdziemy m.in. fragmenty z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego oraz utwory nawiązujące do tematyki takich kompozytorów jak m.in.: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz czy Astor Piazzolla. Program będzie miał również subtelne akcenty wokalne, m.in.: Wiosna, ach to Ty - Marka Grechuty czy Summertime – George’a Gershwin’a w wykonaniu Marii Radoszewskiej.

Skład zespołu: Maria Radoszewska - I skrzypce, wokal, prowadzenie; Izabela Lazar – II skrzypce; Edyta Hedzielska – altówka; Natalia Szwarczak – wiolonczela.

godz. 11.00 – 14.00
Warsztaty w ramach projektów: Polska - znaki szczególne i Po polskich dróżkach

Motanki  – Po polskich dróżkach
Lalki Słowiańskie - Skoro Kupała przybył to czas na motanie Kupałki i pożegnanie smutnego i niedobrego...raz dwa trzy -zaczynamy i motamy. Kupałka to laleczka oczyszczenia, którą robimy w Kupałę. Motamy ją wg odwróconych zasad czyli w przeciwnym kierunku do ruchu słońca. Zawiązujemy jej parzystą liczbę supełków np. na rękach. Każdy supełek to nasz smutek lub zmartwienie.

Plecionkarstwo – Po polskich dróżkach
Jak wykonać łopołkę i poznać technikę gięcia dębu na gorąco? Jak powstaje kosz z korzeni świerka? Jak wyplata się swój własny słomiany kapelusz? Każdy nauczy się tworzyć prostą plecionkę: rybkę, koszyczek, tackę czy zwariowaną kulę! Będziemy popracować z naturalnym, pachnącym materiałem i tworzyć samodzielnie małe dzieło. Jest to też doskonała okazja do spotkania z rzemiosłem plecionkarskim i poznania tajemnic wyplatania – pokażemy dzieciom różne kosze, ciekawe materiały i kształty. To też mała lekcja przyrody oraz polskiej kultury!

godz.13.00-14.00
WIOLIN I CZTERY PORY ROKU  

W tej opowieści Wiolin będzie próbował zrozumieć dlaczego mamy pory roku.Niestety nikt nie będzie mu w stanie pomóc, bo nikt tego nie wie. Ale jak się okaże, w trakcie bajki, Wiolin trafi na tajemnicze spotkanie na którym wszystkiego się dowie. Tak się składa, że zostanie też poproszony o napisanie utworu na każdą porę roku i zgłosi się o pomoc do wspaniałego muzyka Antonio Vivaldiego, który pomoże mu w tym zadaniu. Co to za tajne spotkanie, na którym był nasz bohater? Przyjdź na spektakl żeby się tego dowiedzieć!

7 lipca, niedziela
URODZINY SZCZECINA 

11.00 – 16.00
WARSZTATY:
KOCHAM SZCZECIN 
W ramach urodzinowych przygotowań powstaną okazjonalne podkładki na stół i pod kubek ze szczecińskimi akcentami.

POLSKIE KINO  – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE 
Na warsztatach stworzymy klatki do filmu animowanego. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzić kreatywność, odkrywać nowe możliwości twórcze. 

Dno morskie - co kryje i co w nim żyje
Podczas warsztatów dzieci będą mogły wykonać przestrzenne formy nawiązujące do podwodnego świata, do świata własnych wyobrażeń na temat życia morskiego.
MAGICZNE PRZYJĘCIE W KRAINIE CZARÓW 
Spektakl „Szalona Herbatka u Alicji” - złośliwa Królowa Kier pochowała w herbacianej zastawie zadania i zagadki, aby uniknąć kłopotów Szalony Kapelusznik i Alicja będą musieli je wszystkie wykonać. Nie uda im się to bez pomocy dzieci.
Nie zabraknie animacji na szczudłach, bańkowego show Alicji, gier i zabaw dla najmłodszych.

godz. 12.00 
Tort urodzinowy

godz. 12.00-16.00 
Warsztaty twórcze i animacje dla dzieci.

godz. 16.00-19.00
Urodzinowa Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. 
Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50-70, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta.

4. Zjazd Młodych Gwiazd. Młodzi śpiewają Kondratowicza. 
Koncert galowy "Na deszcz i wiatr" czwartej edycji konkursu wokalnego Zjazd Młodych Gwiazd. Rozdanie nagród.
    
14 lipca, niedziela
11.00 – 14.00

WARSZTATY:
MALOWANY KONIK  – PO POLSKICH DRÓŻKACH 
Warsztaty na których powstaną folkowe koniki i wózki inspirowane piosenką „Malowany wózek”.

JAK UBIERAŁA SIĘ DOBRAWA – PO POLSKICH DRÓŻKACH 
Podczas warsztatów wykonamy tzw. czółko. Była to typowa ozdoba Słowianek, na którą składała się pięknie zdobiona opaska noszona na głowie.

ORIGAMI – warsztaty japońskiej sztuki składania papieru.

SCENA:
godz.13.00-14.00
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" - warsztaty taneczne, wokalne i rękodzielnicze dla różnych grup wiekowych, których celem będzie poznanie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz integracja międzypokoleniowa.

godz. 12.00-13.00
Koncert  „Krąg Szczecinowi” z okazji obchodów 50-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”.

21 lipca, niedziela
godz. 12.00-13.00

Rok 2019 został ogłoszony rokiem Moniuszkowskim, z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalny koncertu z repertuarem tego wybitnego kompozytora XIX wieku. W składzie muzycznym występuje Kwartet Smyczkowy Ba-Rock zamiennie z Kwartetem Smyczkowym String Girls Band oraz znakomici soliści szczecińskiej Opery na Zamku: Lucyna Boguszewska i Paweł Wolski. Moderatorem koncertu jest Dariusz Koronczewski.
W programie zawarte są różnorodne formy muzyczne jakie komponował Stanisław Moniuszko,. m.in: Kwartet Smyczkowy nr 1, arie z oper: Straszny dwór, Halka, Hrabina, 
a także wybrane pieśni kompozytora.

godz. 17.00-20.00
Różankowa potańcówka
W niedzielne popołudnie będziemy bawić się w rytmach znanych i lubianych przebojów. Za konsoletą Dj Tomek.

28 lipca, niedziela
11.00 – 14.00

WARSZTATY:
ŚWIATOWID – PO POLSKICH DRÓŻKACH 
Warsztaty rzeźbiarskie inspirowane Światowidem z Liczkowiec, kamiennego posągu pochodzącego z IX wieku, wydobytego w 1848 roku z rzeki Zbrucz w pobliżu wsi Liczkowce koło Husiatyna na Podolu.

NIE ZAPOMNIJ O MNIE – PO POLSKICH DRÓŻKACH
Papier czerpany swoją historią sięga do średniowiecza. Tworzenie papieru czerpanego bazuje na dawnej technice, którą poznamy podczas przeprowadzanych warsztatów.

SCENA
POLSKI TEATR – LOKOMOTYWA  – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE 
Spotkanie  warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znaną najmłodszym z brawurowej roli Pippi 
w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga "Pippi Pończoszanka". Tym razem do działania zaprosimy dorosłych, którzy wezmą udział w zabawie przygotowanej dla nich przez dzieci. To dzieci będą wymyślać i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących.

Letnia Fiesta Jazzowa 
godz. 12.00- 13.00

Michal Martyniuk Trio w składzie: Michal Martyniuk - piano, Bartek Chojnacki - kontrabas, Kuba Gudz - perkusja; zaprezentują materiał z ostatniej płyty lidera "Nothing To Prove", jak również nowe kompozycje.

godz. 13.00-13.45 
Dnipro Jazz Combo (Ukraina) - utalentowani młodzi jazzmani z Konserwatorium Muzycznego z Dniepra, Jazz Sister Cities z naszym Szczecin Jazz, którzy w ramach współpracy międzynarodowej wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez The Jazz Brigade.

godz. 13.45-14.30 
Nikola Lipska absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności wokalistyka jazzowa, a także klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie.

godz. 18.00-19.00
Yakiv Tsvietinskyi Qunitet (Dniepr, Ukraina) jazzowy trębacz, który jest jednym z nowoczesnych głosów ukraińskiej sceny jazzowej. Jako kompozytor Głęboko zakorzeniony w muzyce klasycznej i modernistycznej. Yakiv tworzy utwory jazzowe o rozwiniętych złożonych fakturach, zachowując jednocześnie swobodę i spontaniczność improwizowanej natury jazzu. Jego styl trąbkowy łączy wpływy liryzmu Cheta Bakera, ruchu Clarka Terry'ego, dźwięku Tomasza Stańki i nieprzewidywalności Kenny'ego Wheelera.

godz. 19.00-20.00
Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade. W programie autorski program Brygady, który Ostrowski nazywa międzynarodowym dialogiem artystycznym, w którym znajdują się zarówno amerykańskie standardy jazzowe D. Brubecka jak i aranżacje muzyki polskiej – Chopin, Komeda, My Pierwsza Brygada.

 Różany Ogród w Szczecinie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

 Uwaga! Z powodu trwających prac budowlanych wokół Ogrodu Różanego, czynne będzie jedno wejście do ogrodu. Szczegóły na mapie w załączniku.

Różany Ogród Sztuki
Ogród Różany - Różanka

Ogród Różany - Różanka

ul. Pawła Jasienicy 8, 71-899 Szczecin

91 484 82 94
sekretariat@saa.pl
saa.pl