30.06.2018
20:30

Miejsce
Teatr Letni w Szczecinie

Wstęp
20/160zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

20. Wielki Turniej Tenorów

20. Wielki Turniej Tenorów
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

20. Wielki Turniej Tenorów

W sezonie 2017/2018 świętujemy jubileuszowy 20. Wielki Turniej Tenorów. To spektakularne wydarzenie plenerowe wpisane jest już na stałe w świadomości melomanów nie tylko Szczecina ale również i kraju.

W tym roku po raz dwudziesty do naszego miasta przybędą tenorzy z najdalszych zakątków świata by stanąć w szranki o sympatię publiczności. Przez lata formuła Turnieju ewoluowała i wzbogacała się o kolejne atrakcje. Jej główna idea pozostała jednak niezmienna. Śpiewacy rywalizują o względy publiczności, która nagradza swojego faworyta symboliczną różą. Triumfuje ten, który zdobędzie największą liczbę kwiatów. Jak przystało na turniej, są w nim potyczki (na szczęście tylko muzyczne), są damy serca i pasowanie zwycięzcy na rycerza!

Niezmiennie od dwudziestu lat w pierwszej części koncertu artyści wykonują znane arie operowe, by w drugiej zabawiać publiczność lżejszymi fragmentami operetek i pieśniami neapolitańskimi. Koncert dopełnią muzyczne popisy orkiestry Opery na Zamku.

Wszystko to podczas jedynego takiego wieczoru w roku w malowniczej scenerii Teatru Letniego, oświetlonego feerią barw i wypełnionego najznakomitszą publicznością jaką można sobie wymarzyć. Gwarantujemy, że emocje sięgną zenitu, również za sprawą licznych niespodzianek, które przygotujemy dla Państwa na ten wyjątkowy, jubileuszowy 20. Wielki Turniej Tenorów!


fot. J. Miszuk

20. Wielki Turniej Tenorów
Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie

ul. Fatała 2, 70-496 Szczecin

91 487 30 69, 602 246 004
ewa.mrugowska@zuk.szczecin.pl
www.zuk.szczecin.pl