13.06.2018
11:00

Miejsce
13muz

Kategoria
Warsztaty dla dzieci

Pełna kultura

Rowerowy Dom Kultury

Rowerowy Dom Kultury
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Rowerowy Dom Kultury - warsztaty dla dzieci.

Długość linii granicznej Polski to 3511 km - pewnie słyszeliście o tym w szkole, na lekcji geografii. Ale czy zastanawialiście się wtedy, co znajduje się poza tą granicą? Czy jest to jakiś zupełnie „inny” świat, pełen „innych” ludzi? Czy granica rzeczywiście określa to kim jesteśmy? Bez względu na to, jakie jest Wasze zdanie na ten temat, zapraszamy Was do Rowerowego Domu Kultury. Wyruszcie razem z nami w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi. 
Nasze warsztaty zaczynają się od historii przedstawionej w formie teatru ilustracji kamishibai. Dzięki obrazom i towarzyszącej im opowieści dzieci poznają sielankowe życie pewnego kota, które zostało nagle przerwane przez wybuch wojny. Kunkush (podobnie jak dzieci) nie do końca rozumie, co się wokół niego dzieje. Dla większości dzieci, z którymi się spotykałyśmy, wojna była czymś zupełnie abstrakcyjnym, co dotyczy tylko historii, filmów albo gier komputerowych.
Po zakończeniu przedstawienia następuje moment, gdy wraz z dziećmi próbujemy wyobrazić sobie, jak to jest, gdy człowiek zostaje zmuszony do opuszczenia swojego domy. 
Na zakończenie warsztatów dzieci tworzą prace plastyczne. Jednym z tematów była mapa ważnych dla każdego miejsc.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu