15.06.2018
18:00

Miejsce
13muz

Kategoria
Inna impreza

Pełna kultura

Dobre Kino, czyli SEEF w DK 13 Muz

Dobre Kino, czyli SEEF w DK 13 Muz
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

SEEF w DK „13 Muz”. Dobre Kino, czyli Szczecin European Film Festival w DK 13 Muz.

13 edycja festiwalu - rzuć okiem odbywa się w Szczecinie w dniach 13 -17 czerwca.
Szczecin European Film Festival w lecie zaprezentuje selekcję najnowszych produkcji filmowych w 4. konkursach: MUSIC SEFF - światowe kino dokumentalne o muzyce i jej twórcach, TELEFON ART - międzynarodowy konkurs krótkich form filmowych, POP SEFF - muzyka i obraz, czyli selekcja zaskakujących klipów muzycznych, Zachodniopomorskie Shorty - filmowa kuchnia z naszego regionu. Oprócz zmagań konkursowych specjalny program dla najmłodszych kinomanów w ramach SEFF MINI, Strefa Chillout z koncertami i specjalnymi pokazami filmowymi i wiele innych. Dobre kino od 13 do 17 czerwca!

14.06.2018 czwartek. SEFF MINI'18 Młode Kino Europejskie
godz. 10:00 - 12:00. SEFF MINI'18 Młode Kino Europejskie vol. 1 
godz. 12:00 - 14:00. SEFF MINI'18 Młode Kino Europejskie vol. 2

Spotkanie z najnowszym kinem europejskim, pełne emocji rozmowy na ważne i ciekawe tematy - to atrakcyjna propozycja w ramach Szczecin European Film Festiwal dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Poprzez interaktywne działania, pod okiem doświadczonej animatorki Agnieszki Walancik uczestnicy poznawać będą tajniki sztuki dyskusji. Oczywiście inspiracją rozmów będzie prezentowany film, bo dobre kino jest najważniejsze! 
Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”
Wstęp bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy.

14.06.2018 czwartek g. 18:00 - 22:00. Zachodniopomorskie Shorty - Finał SEFF'18

Zachodniopomorskie SHORTY Finał 2018, czyli filmowa kuchnia z naszego regionu, smaczne fabuły, wyborne dokumenty, zaskakujące wideoklipy i przepyszne kino eksperymentalne. To już 8. edycja konkursu 
prezentującego najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe twórców związanych z województwem zachodniopomorskim. O zwycięstwie w konkursie zadecydują głosy publiczności i festiwalowego Jury. Wisienką na torcie będzie spotkanie z twórcami finałowych produkcji. Przyjdź, zobacz i wybierz najlepsze shorty tego roku! Dobre kino czeka.
Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”.
Wstęp bezpłatny.

15.06.2018 piątek. SEFF MINI'18 Młode Kino Niemieckie
Godz. 10:00 - 12:00. SEFF MINI'18 Młode Kino Niemieckie vol. 1 
Godz. 12:00 - 14:00. SEFF MINI'18 Młode Kino Niemieckie vol. 2

Silne, intrygujące, młode niemieckie kino tradycyjnie na Szczecin European Film Festival. Selekcja najciekawszych i nagrodzonych produkcji z tegorocznej edycji jednego z największych festiwali młodego kina w Niemczech FiSH - Filmfestival im Stadthafen z Rostocku. Projekcja połączona będzie ze spotkaniem dla młodzieży (14-18 lat) z twórcami prezentowanych filmów oraz gościem specjalnym: dr Klaus Blaudzun z Instytutu Nowych Mediów w Rostocku. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Frymus: dziennikarka Polskiego Radia Szczecin. Dobre niemieckie kino zaprasza!
Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”.
Wstęp bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy.

15.06.2018 piątek g. 18:00 - 21:00. POP SEFF - Finał konkursu klipów muzycznych SEFF'18

Drugie spotkanie z międzynarodowym konkursem krótkich filmowych form muzycznych POP SEFF, w których obraz odgrywa równie istotną rolę co opisująca go muzyka. Filmową selekcję tego, co w artystycznym, muzycznym kinie "piszczy" oceniać będzie Jury, w skład którego wejdą znani twórcy tego gatunku jak Mateusz Winkiel oraz Wy droga publiczności. Po prezentacjach konkursowych Piotr Rokicki z Radia Szczecin poprowadzi rozmowę z zaproszonymi gośćmi na temat kondycji i przyszłości wideoklipów w przemyśle muzycznym. Jaki wpływ na osiągnięcie sukcesu mają klipy, czy każdy z nas może być twórcą kultowych produkcji tego gatunku? Rzuć uchem i okiem i przekonaj się sam. Dobre kino i muzyka czeka.
Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”.
Wstęp bezpłatny.

15.06.2018 piątek g. 21:00 - 23:00. POP SEFF Extra - Koncert solowy Damiana Ukeje SEFF'18

Damian Ukeje jakiego nie znacie, czyli intymny koncert na gitarę akustyczną i głos jednego z najbardziej uzdolnionych songwriterów młodego pokolenia w Polsce.  W programie utwory z dwóch płyt długogrających 
artysty "Ukeje" i "UZO" oraz kilka muzycznych niespodzianek. Dzięki współpracy z między innymi Janem Borysewiczem, Sarsą, Piotrem Roguckim, Mateuszem „Matheo” Schmidtem, Małgorzatą Ostrowską, Wojciechem Olszakiem, Braćmi w ostatnich latach jego wrażliwość koncertowa nabrała dojrzałego i zaskakującego kształtu. Ukeje, do tej pory głownie kojarzony z cięższym brzmieniem, powraca w nieoczekiwanym wydaniu, którego jeszcze nie mieliśmy okazji usłyszeć w Szczecinie. 
Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”.

Ceny wstępu:
10 zł ulgowy / 15 zł normalny

Współfinansowanie:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Gmina Miasto Szczecinie
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Patronat honorowy:
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego
Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza

Organizator: Stowarzyszenie OFFicyna
http://europeanfilmfestival.szczecin.pl/
https://www.facebook.com/FilmFestivalSzczecin/ 

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu