22.06.2018
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Kabaret

Pełna kultura

Teatr Boscha „Dudek teraz”

Teatr Boscha „Dudek teraz”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Teatr Boscha „Dudek teraz” - program kabaretowy.

Teatr Boscha działający od ponad roku w Domu Kultury „13 Muz” tym razem zaprezentuje się w nowej, satyrycznej odsłonie. Teatr zaprasza na program kabaretowy pt. „Dudek teraz”, w którym pojawią się mniej znane teksty kabaretu „Dudek” i jego gości.
Kabaret „Dudek” przeszedł do historii polskiej sceny po 15 latach działalności. Przez te lata wywarł trwały wpływ na polską kulturę, a nawet na potoczny język. Warto jednak przypomnieć kilka mniej znanych skeczy jak „Inkasent”, „Dług”, czy „U doktora”. Te skecze reprezentują szmonces, czyli żydowskie dowcipy o Żydach, ale przecież nie tylko on był tematem kabaretowych scenek. Przykładem ostrej satyry politycznej jest „Duży sęk”, nawiązujący do sławnego „Sęka”, tylko osadzony w rzeczywistości lat 70’ oraz „Moniuszko u carskiego cenzora”. Dziś chcemy przypomnieć kreacje gościnnie występujących w „Kabarecie Dudek” aktorów: Barbary Wrzesińskiej, Krzysztofa Kowalewskiego, Janusza Gajosa oraz teksty autorów: Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Tyma, Jacka Janczarskiego i Mariana Załuckiego.
Reżyseria: Teresa Ciborska
Występują: Zdzisława Szyszko, Józef Leszek Wiśniewski, Radosław Wrzesiński, Michał Baranowski

O teatrze:
Teatr Boscha powstał 8 lat temu z fascynacji twórczością artystów ukazujących absurdalność życia człowieka. Stąd nawiązanie do twórczości wielkiego malarza Hieronima Boscha (ok. 1450 - 1516) i jego obrazów, które zawierają w sobie kilka warstw znaczeniowych, wnoszących kondensację idei i przeżyć, dających w rezultacie wrażenie nadrealizmu - wielości rzeczywistości. 
Opiekunem artystycznym Teatru Boscha jest Teresa Ciborska, która jako aktorka w latach 1979-1984 brała udział w pierwszych spektaklach tworzącego się wówczas studenckiego Teatru KANA. Gra w spektaklach, reżyseruje, jest laureatką wielu nagród artystycznych. Od roku 2009 jest opiekunem artystycznym studenckiego Teatru Boscha, przez wiele lat współpracowała z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego, a obecnie od roku działa pod egidą Domu Kultury „13 Muz”.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu