07.12.2017
18:00


Pełna kultura

Filmowe czwartki w klubie Delta

Filmowe czwartki w klubie Delta
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Filmowe Czwartki w Klubie Delta
OŚRODEK KULTURY FILMOWEJ W KLUBIE DELTA W SZCZECINIE ZAPRASZA
LEGENDARNE FILMY, WYBITNI TWÓRCY, WIELKIE KREACJE, NIEZAPOMNIANE SCENY TYLKO NA DUŻYM EKRANIE!

7 września, godzina 18:00
ZWIERZĘTA NOCY (Nocturnal Animals, thriller/dramat, USA 2016, 115’)

REŻYSERIA: Tom Ford OBSADA: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Isla Fisher

Przed piętnastoma laty Susan Morrow (Amy Adams) opuściła męża, Edwarda (Jake Gyllenhaal), ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką innego mężczyzny. Któregoś dnia otrzymuje od Edwarda rękopis jego pierwszej książki - brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Poznajemy koleje losu Tony'ego Hastingsa, profesora matematyki i jego rodziny. Hipnotyczna, ale i przerażająca treść książki sprawia, że Susan z trudem rozpoznaje rzeczywistość, w której się znajduje. Oba plany (realne życie i fabuła książki) mieszają się, zamazują, przeplatają. Mroczna historia z kart powieści zmusza Susan do zmierzenia się z ciemnością, jaka kryje się w jej sercu i przeszłości.

5 października, godzina 18:00
ŁOWCA ANDROIDÓW
(Blade Runner, science fiction, USA/Wielka Brytania 1982, 117’)

REŻYSERIA: Ridley Scott OBSADA: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young

Dzień przed ogólnopolską kinową premierą filmu „Blade Runner 2049” zapraszamy na spotkanie z wizjonerskim klasycznym dziełem Ridleya Scotta z 1982 roku, z legendarną muzyką Vangelisa, pamiętnymi kreacjami aktorskimi i niezwykłym spojrzeniem na naszą przyszłość. Film na motywach powieści Philipa K. Dicka tuż po premierze przyjęto chłodno, ale przez lata zyskał uznanie i należne mu miejsce w historii kina. Rick Deckard otrzymuje zadanie wytropienia zbiegłych replikantów ukrywających się w Los Angeles. To będzie najtrudniejsze zadanie w jego detektywistycznej karierze. KLASYKA KINA!

19 października, godzina 18:00
UKRYTE DZIAŁANIA
(Hidden Figures, dramat/historyczny, USA 2016, 127’)

REŻYSERIA: Theodore Melfi OBSADA: Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monae

"Ukryte działania" odsłaniają kulisy fascynującej, nieznanej dotąd szeroko historii trzech genialnych kobiet, które postanowiły sięgnąć gwiazd w jednym z najbardziej burzliwych okresów - czasach walki o prawa człowieka, zimnej wojny i ryzyka konfliktu nuklearnego. Wszyscy słyszeli o okolicznościach wysłania w kosmos pierwszego człowieka, a prawie każdy potrafi wymienić nazwisko przynajmniej jednego astronauty. Do niedawna nikt jednak nie znał kobiet, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA, zyskując niezwykłe miano "ludzkich komputerów". Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, a tym samym zainicjowały kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami, który zaważył na losach świata.

7 grudnia, godzina 18:00
DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE
(Perfetti sconosciuti, komedia/dramat, Włochy 2015, 97’)

REŻYSERIA: Paolo Genovese OBSADA: Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston, Kasia Smutniak

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę, polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać.

21 grudnia, godzina 18:00
MOULIN ROUGE!
(musical, USA/Australia 2001, 127’)

REŻYSERIA: Baz Luhrmann OBSADA: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo

Baz Luhrmann stworzył coś wspaniałego, niesamowity spektakl, gdzie zostaje nam opowiedziana zwykła historia, jednak reżyserowi udało się przełamać schemat, bo banał przedstawił w niezapomniany sposób. Przy tym unowocześnił i odnowił gatunek musicalu o oryginalność i pomysłowość. Dzięki temu doskonale pokazał wolność, piękno, prawdę i miłość, tworząc jedną z najpiękniejszych historii nie tylko miłosnych. Osiem nominacji do Oscarów i dwie statuetki od Amerykańskiej Akademii Filmowej. KLASYKA KINA!

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

91 464 79 23, 91 464 79 24
biuro@klubdelta.pl
www.klubdelta.pl