Pełna kultura

Różany Ogród Sztuki

Różany Ogród Sztuki
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Różany Ogród Sztuki
10. edycja
2 czerwca – 27 sierpnia 2017 r.

Koncerty południowe
Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. W czerwcu na scenie wystąpią uczniowie, studenci oraz artyści szczecińskiej sceny muzycznej. W repertuarze znajdą się standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.
 
Południowym koncertom towarzyszą wystawy prac plastycznych. W tym miesiącu zaprezentowana wystawa pn. "Galeria wierszy laureatów I i II ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Józefa Bursewicza”, przygotowana przez Związek Literatów Polskich Oddział  w Szczecinie.
 
Różankowe potańcówki
Uwielbiane przez szczecinian potańcówki w Ogrodzie Różanym, wracają z początkiem lata w nowej odsłonie. Tego lata będzie można potańczyć zarówno w rytmach przedwojennego swingu, jak i współczesnej muzyki. Nie zabraknie też polskiej muzyki, czyli niepowtarzalnych kompozycji Niemena, Skaldów, Czerwono – Czarnych, Trubadurów i oczywiście uwielbianych przez szczecinian Filipinek.
Dla wszystkich wielbicieli potańcówek mamy dobra wiadomość, tym roku tańczymy częściej i dłużej!
W czerwcu: w sobotę 10 i 24 czerwca w godz. 17.00-20.00.

Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród w terminie od 2 czerwca do 27 sierpnia br. będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY do Różanej Czytelni każdego dnia!

24 CZERWCA, sobota
godz. 12.00

Jazz & Soul - koncert w wykonaniu uczniów Wokalistyki Jazzowej, Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej.

godz.17.00- 20.00
Różankowa Potańcówka
Potańcówka na swingowo, jazzowo i rock 'n rollowo, czyli dźwięki, które poruszają wszystkich niezależnie od wieku i wprawy tanecznej. W autorskiej selekcji Moniki Petryczko nie zabraknie tuzów takich brzmień jak choćby Benny Goodman, Frank Sinatra czy Ray Charles. Na playliście znajdą się także polscy twórcy evergreenów. Nic tylko tańczyć.

25 CZERWCA, niedziela
godz. 12.00

Koncert uczniów Społecznych Szkół Muzycznych prowadzonych przez Szczecińskie Towarzystwo Kształcenia Artystycznego w Szczecinie. Wystąpią dzieci jak i osoby dorosłe uczące się w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia, w Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia i w Szkole Muzyki "Preludium". Podczas koncertu zostaną zaprezentowane wykonania indywidualne i zespołowe utworów klasycznych i rozrywkowych.

1 lipca godz. 12.00
Adam Hall & The Velvet Playboys (Australia)
Zespół stał się instytucją sceny muzycznej Perth i jest znany ze swoich urzekających występów na żywo, charakteryzujących się zręcznym pokazem i żywiołową energią. Obok Adama (wokal, trąbka) w zespole znajdują się jedni z najlepszych muzyków w Australii Zachodniej, w tym: Mark Turner (gitara), Anthony Dodos (puzon), Matthew Hanson (perkusja), Kate Pass (kontrabas), Ronan Chapple (instrumenty klawiszowe). 
Repertuar zespołu oparty jest na jazzie i bluesie, rytmach muzyki z lat 40-tych i 50-tych granych przez takich artystów jak: Ray Charles, Frank Sinatra, Louis Prima, Sammy Davis Junior, Harry Connick Junior, Jackie Wilson, Chuck Berry i The Blues Brothers.

2 lipca godz. 12.00
Julia Szynkaruk i Kontrast Kwartet. W programie utwory operetkowe i musicalowe, 
m. in.: Franz Lehár–Vilja Lied z operetki „Die lustige Witwe”, Francis Poulenc – pieśń Les Chemins de l’amour,  Leonard Bernstein – I feel pretty z musicalu West Side Story,  Andrew Lloyd Webber – Think of me  z musicalu Phantom of the opera, Andrew Lloyd Webber – Memory z musicalu “Cats”, Victor Herbert – Art is calling for me z musicalu The Enchantress

7 lipca godz. 19.00
Baltic Neopolis Festival

III Międzynarodowy Festiwal Muzyki
W programie: Wolfgang Amadeus Mozart Kwartet fletowy D-dur KV 285, 
Joseph Haydn Divertimento D-dur, Gioacchino Rossini Kwartet fletowy B-dur
Artyści: Karolina Ogrodowska – flet,  Baltic Neopolis Trio, Emanuel Salvador – skrzypce, Emilia Goch Salvador – skrzypce, Tomasz Szczęsny – skrzypce

8 lipca godz. 12.00
URODZINY SZCZECINA

Koncerty zespołów – wystąpi: Dziecięcy Chór Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG, Kwartet wokalny Sweet Four („Słodka Czwórka”), warsztaty twórcze i animacje dla dzieci, tort urodzinowy, Urodzinowa Potańcówka

9 lipca godz. 12.00
ZJAZD MŁODYCH GWIAZD – II edycja

Podczas drugiej edycji konkursu młodzież zmierzy się z repertuarem Motyla Polskiej Piosenki - Ireny Jarockiej. Któż z nas nie zna takich przebojów jak "Nie wrócą te lata", "Gondolierzy znad Wisły", "Odpływają kawiarenki"? W Różance odbędzie się koncert galowy konkursowych uczestników oraz recital Anny Żebrowskiej pt. „Nie wrócą te lata”.

15 lipca godz. 12.00
Znane piosenki musicalowe i filmowe oraz pieśni hiszpańskie w wykonaniu szczecińskiej solistki Anny Michalskiej - Przybysz. W programie koncertu m.in. utwory Ennio Morricone oraz hiszpańskiego kompozytora Manuela de Falla.

16 lipca godz. 12.00
Koncert zespołu L.U.Z. BLUES. W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70 tych i 80 tych. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć m.in. C. Niemena, K. Stanek, K. Sobczyk, T. Nalepy i innych.

21 lipca godz. 19.00
LETNIA FIESTA JAZZOWAKelvin Sholar „Detroit Techno” 

22 lipca godz. 12.00
LETNIA FIESTA JAZZOWA –Sylwester Ostrowski Quartet  
godz. 17.00 – 20.00
Potańcówka

23 lipca godz. 12.00
LETNIA FIESTA JAZZOWA – Anders Bergcrantz Quartet 

29 lipca godz. 12.00
Koncert zespołu Capital S – holenderskiego, studenckiego dwunastoosobowego bandu. Ich repertuar składa się z utworów artystów, takich jak: Stevie Wonder, Tower of Power, James Brown, Etta James, Erikah Badu, Marvin Gaye, itp. Przez ostatnie trzy lata Capital S organizował tournee przez różne kraje Europy (Francja, Hiszpania, Belgia). 

30 lipca godz. 12.00
Koncert w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego w wykonaniu TOMASZA STOCKINGERA z towarzyszeniem pianisty. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot - z ukierunkowaniem na gwiazdy kina przedwojennego: Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner. 

SIERPIEŃ

5 sierpnia godz.12.00
Koncert Trio akordeonowego Srebrzyści Akordeoniści, które tworzą: Czesław Lewicki, 
Zbigniew Kulesza i Kazimierz Czapiewski. 
To trzej panowie na emeryturze, którzy spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach. Wszyscy trzej są absolwentami Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu. Szkołę tę ukończyli w latach 60-tych ubiegłego wieku. 
Podczas sobotniego koncertu zaśpiewa z zespołem Natalia Glinka, młoda szczecińska wokalistka, która zaśpiewa kilka piosenek z repertuaru polskiej muzyki rozrywkowej.

6 sierpnia godz. 12.00
Koncert zespołu After Blues, który w tym roku obchodzi 35-lecie swojej działalności. Szczeciński "After Blues" to duet, brzmiący co najmniej jak trio. Ponadprzeciętną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

12 sierpnia godz. 12.00
Koncert zespołu Blue Bossa tworzą Maciej Bosy Marcinkowski – saksofon,  Ireneusz Leciejewski – gitara, Adam Dziewiałtowski-Gintowt - instrumenty perkusyjne, których łączy zamiłowanie do wyjątkowego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku bossa nova. W repertuarze najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, takie jak Desafinado, Garota de Ipanema czy Samba de Una Nota So, ale niezwykle ciekawym elementem są znakomite utwory dziś już nieco zapomnianych kompozytorów tego gatunku, takich jak Byrd, Barroso, Peixoto czy Silva.
godz. 17.00 – 20.00
Potańcówka

13 sierpnia godz. 12.00
Koncert szczecińskiej Orkiestry Woskowej. Podczas koncertu orkiestra zaprezentuje program składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze podczas koncertu towarzyszyć będą solistki i soliści pod kierownictwem kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko.

19 sierpnia godz. 12.00
Koncert zespołu Kontrast Kwartet. W programie koncertu muzyka poważna wielkich kompozytorów, m.in. W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, A. Dvoraka, 
jak i muzyka popularna i filmowa.

20 sierpnia godz. 12.00
Piosenki francuskie w wykonaniu Duetu Con Fuoco – Edyta i Oleg Wolańscy oraz Iwony Rabin. 

26 sierpnia godz. 12.00
Koncert pt. „ Od Sorrento słońce płynie” – na który złożą się utwory lat 60-tych, jak i nowe utwory autorstwa Wojtka Rapy. Zespół zagra w składzie: Małgorzata Jarmoc – wokal, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski (gitara), Maciej Golański (perkusja) z gościnnym udziałem Barbary Włodarczyk, Zbyszek Włodarczyk, Andrzej Szpak.

godz. 17.00-20.00
Potańcówka, podczas której zagra nowa formacja znanego muzyka, wieloletniego lidera Czerwono- Czarnych, kompozytora  -Ryszarda Poznakowskiego. 

27 sierpnia godz. 12.00
Koncert polskich przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu Ola Stachowiak, Waldemar Zieliński, Krzysztof Sosnowski

Ogród Różany - Różanka

Ogród Różany - Różanka

ul. Pawła Jasienicy 8, 71-899 Szczecin

91 484 82 94
sekretariat@saa.pl
saa.pl