14.07.2018
15:00

Miejsce
Gmina Stepnica

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Pełna kultura

VIII Jazz Piknik nad Zalewem

VIII Jazz Piknik nad Zalewem
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

VIII JAZZ PIKNIK NAD ZALEWEM  STEPNICA 2018
w ramach DNI STEPNICY 2018
14 lipca 2018 r. godz. 15:00

wystąpią:
VIVA SANTANA!!!

Wyjątkowy program  przygotowany został przez niestrudzonego propagatora muzyki gitarowej  Leszka Cichońskiego. Carlos Santana to jeden z niewielu artystów, którego przeboje były popularne we wszystkich dekadach począwszy od lat 60-tych do dzisiaj. W jego kompozycjach można znaleźć elementy bluesa,  rocka, jazzu a przede wszystkim muzyki latynoskiej.  Takie utwory jak Samba Pa Ti, Europa, Oye Como Va stanowią klasykę gitarowego kunsztu i zyskały Santanie wiernych fanów na całym Świecie. 
 Leszek Cichoński - twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa - postanowił uczcić muzycznie Carlosa Santanę , który w zeszłym roku obchodził 70 urodziny. Nowy projekt Leszka Cichońskiego nosi nazwę VIVA SANTANA. Ponieważ trudno oddać klimat tej muzyki bez bongosów i kong zaprosił do tego projektu wybitnego kubańskiego perkusjonistę Eddy'ego Aguerro. Oprócz wymienionych wcześniej hitów zagrają wspólnie również Black Magic Woman, Taboo, Moon Flower, a także nowsze przeboje jak np. Smooth. W koncercie wystąpią: - Leszek Cichoński - gitara, wokal, Eddy Aguerro  - percusionalia, Tomasz Grabowy – bas, Krzysztof Baranowicz – organy Hammond`a, Damian Szewczyk – wokal, Dominik Jaske – perkusja. 

Adam Czerwiński MAP „Kiedy Byłem”
przeboje stulecia

Płyta którą nagrali, to próba przypomnienia kilkunastu wybitnych polskich piosenek z ubiegłego stulecia. Zagrali miedzy innymi: Byłaś Serca Biciem Andrzeja Zauchy, Jej Portret Bogusława Meca, Pod Papugami Czesława Niemena, Kulig Skaldów, Modlitwę Tadeusza Nalepy i wiele innych. Utwory te są specjalnie zaaranżowane na jazzowy mały skład. Znaleźć tam można trochę dobrego jazzu, pięknie brzmiącej muzyki akustycznej oraz rock&rolla. Zespół stara się utrzymać wspaniały klimat i emocje tych piosenek, a jednocześnie tchnąć w nie nowego ducha. Zagrają w składzie: Piotr Lemańczyk - bas
Marcin Wądołowski - gitary, wokal, Adam Czerwiński – perkusja.

SWING LOVERS
Zespół powstał w 2002 roku w Szczecinie z inicjatywy znanego i cenionego pianisty i pedagoga Stefana Lubkowskiego. Jak sama nazwa wskazuje, zespół specjalizuje się w wykonywaniu standardów jazzowych w nowych aranżacjach, ale to nie wszystko. W repertuarze znajdują się również utwory dixielandowe, bardzo lubiane przez publiczność, a także utwory pop, w nowych jazzujących aranżacjach. Zespół koncertował niemal w całej Polsce i w wielu krajach Europy. Obecnie zespołem kieruje grająca na puzonie wokalistka Anna Nowik. Podczas koncertu Swing Lovers zaprezentuje polską i światową muzykę lat 20-30 XX wieku oraz najnowsze przeboje w swingowych aranżacjach. Skład zespołu: Anna Nowik - puzon, wokal,  Marcin Matecki – piano, Paweł Grzesiuk – bas,  Mariusz Lipiński – perkusja. 

GYPSY SWING Cafe Jazz Trio
CAFE JAZZ TRIO – GYPSY SWING to zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), w skromnym instrumentarium: klarnet, gitara, werbel, nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swing. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia. W repertuarze mają również wybrane motywy muzyki filmowej, w swingowych aranżacjach. Wystąpią w składzie: Krzysztof Marek – klarnet, Robert Jarzębski – gitara, Ryszard Słowicki - instrumenty perkusyjne.

MICHAŁ KACZMARCZYK TRIO
Michał Kaczmarczyk Trio to autorski projekt gitarzysty jazzowego, kompozytora, absolwenta gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu, w którym realizuje on swoje muzyczne pomysły oparte na fascynacji dokonaniami artystów związanych ze współczesną nowojorską sceną jazzową.  W 2017 roku zespół zdobył nagrody na kilku festiwalach w Polsce i za granicą, w tym I miejsce w konkursie podczas Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie. W czasie koncertów formacji usłyszeć można kompozycje lidera osadzone w stylistyce modern jazzu oraz standardy jazzowe, bowiem artyści przywiązują ogromną wagę do tradycji oraz korzeni tego gatunku. W skład zespołu wchodzą:  Michał Kaczmarczyk – gitara, Krzysztof Baranowski – kontrabas  oraz Maciej Burzyński - perkusja. 

w ramach DNI STEPNICY 2018
GOŚĆ SPECJALNY
CHŁOPCY Z PLACU BRONI
godz. 21:00
Suport: OLEJ

Ponadto liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, stoiska handlowe i gastronomiczne
WSTĘP WOLNY
 
CHŁOPCY Z PLACU BRONI 
Chłopcy z Placu Broni – polski zespół rockowy założony w marcu 1987 w Krakowie przez Bogdana Łyszkiewicza, Wojciecha Namaczyńskiego, Waldemara Raźnego, Jacka Królika i Jarosława Sokoła. Od początku istnienia zespołu jego liderem był Bogdan Łyszkiewicz. 23 czerwca 2000 Łyszkiewicz zginął w wypadku samochodowym, co spowodowało, że działalność zespołu została zawieszona. Zespół Chłopcy z Placu Broni został reaktywowany 23 czerwca 2015, w 15. rocznicę śmierci lidera zespołu. Grupa powróciła z inicjatywy Franza Dreadhuntera oraz grupy przyjaciół (między innymi Jarosława Sokoła – pierwszego menadżera zespołu i pomysłodawcy nazwy oraz Wojciecha Namaczyńskiego – perkusisty), pragnących upamiętnić największe przeboje nieżyjącego lidera grupy, takie jak: O Ela, Kocham Cię, Aeroplan i Kocham Wolność. Skład zespołu od 2015 roku to: Dariusz Litwińczuk – śpiew, gitara, Franz Dreadhunter – gitara basowa, Wojciech Namaczyński – perkusja, Piotr Czerwiński – gitara, Adam Drzewiecki – instrumenty klawiszowe, Artur Malik – perkusja

Suport: OLEJ
Zespół powstał w Pyrzycach na początku lat 90-tych. Po wieloletnie przerwie, w poszerzonym składzie z dźwiękami zarówno starymi jak i nowymi zespół powrócił na scenę i zaprasza na wyjątkowy koncert. Kilkakrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock, a wykonanie polskiej wersji coveru ,,Sometimes'' zespołu James na kilka lat stało się woodstockowym hymnem. „Olej” to także laureat Złotego Bączka 98 oraz nagrody publiczności tego festiwalu. „Olej” to pozytywny, dynamiczny i swoisty przekaz, który ucierał się w studiach nagraniowych i telewizyjnych Szczecina, Poznania, Łodzi, Warszawy, Gdańska czy Krakowa. Grał z wieloma bardzo znanymi solistami jak Krystyna Prońko czy Ewelina Flinta. Skład zespołu: Sławomir "Błękit" Błęcki - wokal, gitara akustyczna
Piotr "Ostry" Ostrowski - instrumenty klawiszowe, loopy Krzysztof "Kris" Wojasik - gitara elektryczna Damian "Hidalgo" Rumbuć – bas, Grzegorz "Smyku" Kurpiel – perkusja.

Koncert współfinansowany ze środków Urzędu
Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Gmina Stepnica

Gmina Stepnica

brakhttps://www.stepnica.pl/