15.07.2018
17:00

Miejsce
Teatr Letni w Szczecinie

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Amfiteatr Jazz Café - Przemek Raminiak Quartet

Amfiteatr Jazz Café - Przemek Raminiak Quartet
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

AMFITEATR JAZZ CAFÉ
PRZEMEK RAMINIAK QUARTET

Przemek Raminiak – instrumenty klawiszowe
Paweł Grzesiuk – bas
Grzegorz Grzyb – perkusja
gościnnie Zuzanna Babiak – wokal

Przemysław Raminiak lider zespołu, pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. W 1977 roku. Był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. W 2015 roku zadebiutował płytą Locomotive nagraną z własnym Przemek Raminiak Quartet.
Urodził się w Gorzowie Wlkp. i tam w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie.  Pochodzi z artystycznej rodziny, jego matka jest plastykiem, a ojciec muzykiem. Jak sam wspomina „W mojej pamięci na zawsze pozostaną obrazy i dźwięki biesiad, które odbywały się w moim rodzinnym domu. Podczas takich spotkań, jeszcze jako szkrab, skradałem się pod kuchenny stół, by posłuchać wspólnego muzykowania moich rodziców i ich przyjaciół”.
Debiutował jako klarnecista w Kapeli u Zbycha prowadzonej przez jego ojca Zbigniewa Raminiaka i jako saksofonista gorzowskiego Big Bandu. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. Im. Fryderyka Chopina w Warszawie (profil jazzowy w klasie Andrzeja Jagodzińskiego) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, ukończonej z wyróżnieniem. Tam poznał młodych muzyków: Krzysztofa Gradziuka i Macieja Garbowskiego, z którymi wspólnie założył RGG Trio. Trio stało się jednym z czołowych zespołów jazzowych w Polsce, nagrał pięć albumów i zdobył wiele nagród, m.in.: I Nagrodę na Bielskiej Zadymce Jazzowej (2003), Nagrodę Publiczności i II Nagrodę 27. Internacionale Festival de Jazz de GETXO (Hiszpania, 2003) oraz Klucz do Kariery podczas Gorzów Jazz Cellebration (2003). Album Unfinished Story - Remembering Kosz (2007) został uznany Polską Jazzową Płytą Roku 2007 według dziennika "Rzeczpospolita" i rozgłośni Jazz Radio oraz Albumem Roku w kategorii Jazz Instrumentalny (Kameralny) w konkursie Nagrody Polskich Melomanów 2007. Indywidualnie Przemek Raminiak jest laureatem II nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy (Słupsk, 2003). Wyróżniony statuetką SUKCES przyznawaną przez Klub Rotary (Gorzów, 2008) i Motylem - Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego (2009). 
Jest autorem muzyki do musicalu Leonard i spektaklu Krwawe Gody (2005) wystawionych przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. (2001). 
Współpracuje z artystami najwyższego formatu jak Krystyna Prońko, Monika Kuszyńska, Mietek Szcześniak, Jan ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski. 
Nowy skład kwartetu uzupełniają wyśmienici muzycy – Paweł Grzesiuk – bas, rodowity szczecinianin  oraz pochodzący ze Stargardu, jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w Polsce, członek legendarnej formacji „Laboratorium” z Krakowa – Grzegorz Grzyb. Nowym nabytkiem kwartetu jest wokalistka Zuzanna Babiak.

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin

Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe          
www.zsj.com.pl  

Partner:
Gmina Miasto Szczecin

Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie

ul. Fatała 2, 70-496 Szczecin

91 487 30 69, 602 246 004
ewa.mrugowska@zuk.szczecin.pl
www.zuk.szczecin.pl