01.09.2018
20:00

Miejsce
Centrum Dialogu Przełomy

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Sierpniowe przełomy

Sierpniowe przełomy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

"Sierpniowe przełomy"

Wyjątkowa okoliczność, miejsce i muzyka. 1 września 2018 r o g. 20.00 na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w swoistym hołdzie złożonym uczestnikom Sierpnia’80 zabrzmią  znane i uwielbiane nie tylko przez kinomanów kompozycje. „Sierpniowe przełomy” to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową, której przewodnikami będą: Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy.

 Koncert „Sierpniowe przełomy” Opera na Zamku zagra dla Państwa trzeci raz. To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.  Tradycyjnie już w programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem, które w tym roku wykona z orkiestrą Opery Mariusz Ostrowski. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy m.in. zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

 Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

 Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Początek o 20.00, wydarzenie potrwa ok. 75 min. Prosimy zabrać ze sobą poduszki i koce.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Centrum Dialogu Przełomy

Centrum Dialogu Przełomy

plac Solidarności 1, 70-549 Szczecin

(+48) 571 309 239
m.kotelon@muzeum.szczecin.pl
https://www.facebook.com/CentrumDialoguPrzelomy/