26.08.2018
16:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pozostałe terminy
Pełna kultura

Letnie koncerty plenerowe

Letnie koncerty plenerowe
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

LETNIE KONCERTY PLENEROWE
Dziedziniec menniczy, niedziele, godz. 16.00, wstęp wolny

W przypadku niepogody – hol w skrzydle wschodnim (wejście A). Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca na pół godziny przed koncertem).

W okresie letnim przygotowywana jest muzyczna oferta plenerowa. Program koncertów powinien usatysfakcjonować szerokie grono melomanów.

Grupo Costa
29.07.2018 (niedziela)

Zespół Grupo Costa to piorunująca dawka muzyki latyno, porywającej serca i dusze. Latino & Salsa Music w ich wykonaniu to zestaw światowych przebojów tego gatunku oraz kompozycji autorskich. W bogatym repertuarze odnaleźć można melodie i rytmy Karaibów (bolero, son, cha-cha, merengue),  Brazylii (samba, bossa nova), Hiszpanii (habanera i rytmy pokrewne flamenco). Nowoczesne aranżacje oraz różnorodny repertuar zespołu sprawiają, że Grupo Costa prezentuje wszystko to, co najlepsze w muzyce latynoamerykańskiej. Charyzma muzyków, obok ciepłego brzmienia i melodyjności, odzwierciedla dziką ekspresję oraz żywiołową rytmikę tego gatunku.

Blue Bossa
5.08.2018 (niedziela)

Zespół tworzą artyści, których łączy zamiłowanie do wyjątkowego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60. ubiegłego wieku bossa nova. Połączenie brazylijskich rytmów i jazzu stworzyło niepowtarzalną fuzję - gatunek refleksyjny w wyrazie i nostalgiczny w warstwie melodycznej, a jednocześnie pełen życia i energii w warstwie rytmicznej. W repertuarze najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, takie jak Desafinado, Garota de Ipanema czy Samba de Una Nota So. Koncerty Blue Bossa tworzą bardzo specyficzny, smooth jazzowy klimat. Obok pełnej lekkości i uroku bossa novy, usłyszymy gorące rytmy, podszyte dużą energią samby.

Zespół wystąpi w składzie:
Maciej Marcinkowski – saksofon
Ireneusz Leciejewski – gitara
Przemysław Igiel – instrumenty perkusyjne
Milena Bauza – wokal

Cafe Jazz Trio
12.08.2018, (niedziela)

Cafe Jazz Trio w składzie: 
Krzysztof Marek - klarnet
Robert Jarzębski - gitara akustyczna
Ryszard Słowicki - instrumenty perkusyjne

W programie koncertu znajdą się popularne standardy muzyki swingowej, m.in. Oh, Lady Be Good (G. Gershwin), Satin Doll (D. Ellington), That's All (Nat King Cole).

Cafe Jazz Trio to zespół grający klasykę jazzu z lat 1930-1960 w skromnym instrumentarium (klarnet, gitara, werbel – szczotki), stylistyką brzmieniową nawiązujący do zespołów klubowych z epoki Swing. W repertuarze mają również wybrane motywy muzyki filmowej i rozrywkowej w swingowych aranżacjach. W obecnym składzie zespół działa od 2015 r. Tworzą go znakomici artyści ze szczecińskiego środowiska muzycznego:
Krzysztof Marek - absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu w Zielonej Górze, koncertmistrz w Orkiestrach Reprezentacyjnych Wojska Polskiego. Swój warsztat muzyczny doskonalił współpracując z wieloma zespołami, w tym także jazzowymi.
Robert Jarzębski - instrumentalista, kompozytor, który w swojej karierze grał m.in. w Quintecie Marka Kazany, we wspólnym koncercie z Bobbym McFerrinem oraz jako wieloletni członek zespołu Sklep z Ptasimi Piórami.
Ryszard Słowicki - znany szczeciński bard, tworzący własną muzykę i teksty, multiinstrumentalista.

Dorobek artystyczny każdego z muzyków stanowią nagrania płytowe, zarówno studyjne, jak i koncertowe. W kwietniu 2017 r. zespół nagrał i wydał swoją pierwszą płytę.

Sklep z Ptasimi Piórami
19.08.2018 (niedziela)

Ryszard Leoszewski - kompozytor, wokalista, pedagog, jedna z najciekawszych postaci kulturalnego Szczecina. Znany przede wszystkim jako założyciel i lider zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (1978) oraz twórca dziecięcej grupy artystycznej ARFIK (1987). Jego utwory napisane dla obu zespołów zostały wydane na ponad 40 płytach CD. Ryszard Leoszewski jest również kojarzony z projektem artystycznym „Ulica Mandelsztama”, w ramach którego wykonywał swoje kompozycje z orkiestrami symfonicznymi: szczecińskiej Opery na Zamku, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica i Pomorskiej Filharmonii w Bydgoszczy. Może się poszczycić wspólnymi występami z wieloma znanymi artystami i zespołami. Do takich należą Rick Wakeman, pianista grupy YES oraz wybitny wokalista jazzowy Bobby McFerrin. Ryszard Leoszewski jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, honorowym Ambasadorem Szczecina, a w 2012 roku został odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS".

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Wciąż nagrywa nowe piosenki i płyty, prezentuje programy w teatrach i klubach całej Polski. Wielokrotnie zwyciężał na festiwalach piosenki studenckiej i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, bardzo nieraz młodą, która dzięki grupie odkrywa niepowtarzalną atmosferę spotkania z żywą muzyką i mądrymi tekstami. 

After Blues
26.08.2018 (niedziela)

Szczeciński After Blues to blisko 40 lat nieprzerwanej  działalności artystycznej. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą jego założyciele Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). To duet,  brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz  udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m. in.: „Zaduszki Bluesowe”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej Bluesada (festiwal realizowany przez 18 lat). W roku 2009  duet After Blues był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.  W roku 2018 After Blues został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt twórczości.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl