21.08.2018
09:00

Miejsce
Szczeciński Inkubator Kultury

Wstęp
płatny

Kategoria
Warsztaty dla dzieci

Pełna kultura

Latobranie kultury - warsztaty artystyczne

Latobranie kultury - warsztaty artystyczne
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

„LATOBRANIE KULTURY – WARSZTATY ARTYSTYCZNE”
W INKU SZCZECIŃSKIM INKUBATORZE KULTURY
20.08-24.08.2018

Zapraszamy dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w "Latobraniu kultury - warsztatach artystycznych", które będą się odbywały w wakacje w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Czekają na was warsztaty graficzne, drony, ognisko i wiele innych rozmaitości.
"Latobranie kultury - warsztaty artystyczne" to propozycja INKU dla dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych, które będą mogły skorzystać z naszej urozmaiconej oferty warsztatowej. Prowadzący zajęcia to specjaliści w swoich dziedzinach, animatorzy kultury, nauczyciele, ludzie sztuki, którzy kochają dzielić się swoimi pasjami z innymi. Każdego dnia na uczestników "Latobrania" czekają inne warsztaty. Będziemy fruwać mini dronami, stworzymy makaronową biżuterię oraz poznamy tajniki animacji poklatkowej. Pod okiem Mistrza Florystyki dzieci będą projektowały swój autorski projekt i zobaczą jakim fantastycznym materiałem do pracy są rośliny oraz stworzymy balonowe figury.
Warsztaty organizowane przez INKU Szczeciński Inkubator Kultury odbędą się w dniach 20 – 24 sierpnia  2018 r., w godz. 9:00-14:30 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy alei Wojska Polskiego 90. Udział w warsztatach jest odpłatny. Koszt całego tygodnia warsztatów wynosi 350 zł za dziecko. Wysokość opłaty na wybrany 1 dzień warsztatów wynosi 80 zł. Ilość miejsc ograniczona (15 miejsc warsztatowych). Obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy. Zapisy na warsztaty trwają do 13 sierpnia(poniedziałek). Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały warsztatowe, opiekę instruktorów w czasie trwania warsztatów, poczęstunek w postaci jabłek, bananów, soków i wody w przerwie między warsztatami, dobrą zabawę oraz ciekawe i inspirujące zajęcia.

PROGRAM:

PONIEDZIAŁEK | 20 SIERPNIA

9:00 – 11:30  | Florystyka w Latobraniu tyka
11:30 – 12:00 | Przerwa
12:00 – 14:30 | Czarodziejski dywan
        
WTOREK | 21 SIERPNIA

9:00 – 11:30 | Animacja poklatkowa
11:30 – 12:00 | Przerwa
12:00 – 14:30 | Zakręcone baloniki

ŚRODA | 22 SIERPNIA

9:00 – 11:30 | Gotowi do lotu
11:30 – 12:00 | Przerwa
12:00 – 14:30 | Little Experiments

CZWARTEK | 23 SIERPNIA

9:00 – 11:30  | Z kreatywnością na Ty!
11:30 – 12:00 | Przerwa
12:00 – 14:30 | Plakat filmowy

PIĄTEK | 24 SIERPNIA

9:00 – 12:00  | Gry i zabawy podwórkowe
12:00 – 12:30 | Przerwa
13:30 – 15:00 | Ognisko 
                        
WARSZTATY

PONIEDZIAŁEK | 20 SIERPNIA

Florystyka w Latobraniu tyka
Prowadzenie: Łukasz Wierzbiński

Pod okiem  Mistrza Florystyki dzieci wykonają swój autorski florystyczny projekt opierający się na wykorzystaniu specjalnej gąbki florystycznej.  Podczas warsztatu dzieci będą miały możliwość poznania wybranych gatunków roślin, a następnie wykorzystają je w swoich własnych kompozycjach.  Uczestnicząc w warsztacie nauczą się również zastosowania podstawowych technik florystycznych oraz poznają kreatywne sposoby wykorzystania różnych elementów roślinnych w celu wzbogacenia swoich prac. Po zakończeniu warsztatów każdy z uczestników otrzyma swoją pracę do domu – niech florystyczna przygoda idzie dalej w świat!

Łukasz Wierzbiński –  od najmłodszych lat miłośnik roślin, nie tylko ozdobnych, Mistrz Florystyki. Pierwsze doświadczenia we florystyce zdobywał na praktykach w zaprzyjaźnionych kwiaciarniach i firmach ogrodniczych. W październiku 2015 r. zdobył tytuł Mistrza Regionu Wielkopolsko – Zachodniopomorskiego w II Krajowych Florystycznych Mistrzostwach Regionów SFP. W dniu 26 lutego 2016 roku w IX Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski organizowanych przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO), które odbyły się w ramach Targów Special Days oraz Gardenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich został laureatem pierwszego miejsca uzyskując  tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii seniorów. W lipcu 2016 roku obronił tytuł magistra ogrodnictwa w specjalizacji Rośliny Ozdobne i Kształtowanie Terenów Zieleni. Dalsza chęć poznawania tajników florystyki doprowadziła do ukończenia Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT.  W grudniu 2016 roku przystępując do egzaminu przed komisją branżową Zachodniopomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie uzyskał tytuł Mistrza florystyki. Pasja i miłość do świata roślin była ogromną dawką energii, która doprowadziła do otwarcia pracowni florystycznej „ZIELNA” – miejsca w którym czas biegnie inną drogą.

Czarodziejski dywan
Prowadzenie: Aleksandra Gisges-Dalecka, Emilia Smoleń

Każdy z uczestników na naszych letnich warsztatach będzie mógł się poczuć jak Alladyn. Stworzy swój czarodziejski dywan. Podczas zajęć dzieci rozpoczną od wykonania tworzywa do wyplecenia dywaników z bawełnianych makaroników, potem zapoznają się z podstawowym rodzajem splotów i każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wykonaniu prawdziwego czarodziejskiego dywanu. Wykonane prace każdy z uczestników będzie mógł zabrać ze sobą do domu albo dołożyć do wspólnego wielkiego dywanowego patchworku jak mamy  zamiar stworzyć na zajęciach.
Aleksandra Gisges-Dalecka – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (specjalność: tkanina artystyczna). Dyplom pod kierunkiem Pani prof. zw. dr hab. Ewy Marii Poradowskiej – Werszler. Ukończyła również Politechnikę Szczecińską na kierunku inżynieria materiałowa. Absolwentka Szkół Artystycznych Top-Art , na których ukończyła kierunki: animator kultury i wyroby unikatowe. Członek Polskiego Związku Artystów Plastyków. Kurator i pomysłodawca Festiwalu Tkaniny w Szczecinie. Plastyk, projektant artystycznej odzieży, reżyser sztuk teatralnych, animator kultury, organizator eventów, koncertów, konferencji, pokazów mody, scenograf i scenarzysta. Człowiek – orkiestra, który marzenia przekuwa w rzeczywistość, czerpie energię z działania i współpracy z ludźmi podobnie zakręconymi na punkcie nowych wyzwań. Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, projektuje unikatową odzież, biżuterię. Pracuje z tkaniną artystyczną i wytwarza wyroby z dzianiny. Poszukuje ciągle nowych technik rozwiązań artystycznych, bawi się konwencją i artystycznym wyrazem.
Emilia Smoleń – ukończyła Liceum Plastyczne w Szczecinie na profilu reklama wizualna. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Filologicznego na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Prowadzi warsztaty dla dzieci i rozbudza ich wyobraźnię. Prywatnie pasjonuje ja sztuka, tworzenie i dobra książka.

WTOREK | 21 SIERPNIA

Animacja poklatkowa
Prowadzenie: Krzysztof Kuźnicki

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z animacją i dowiedzą się w jaki sposób stworzyć krótką animację poklatkową. Na chwilę dzieci staną się młodymi filmowcami, którzy będą mogli ożywić krzesło lub swoją ulubioną zabawkę, która stanie się bohaterem ich własnej produkcji. Zachęcamy, aby dzieci zabrały swoje ulubione przedmioty lub zabawki.
Krzysztof Kuźnicki – twórca filmowy, specjalizuje się w filmach dokumentalnych. Założyciel Stowarzyszenia Kamera ze Szczecina. Autor i realizator projektów z zakresu edukacji filmowej skierowanych do młodzieży i seniorów. 

Zakręcone baloniki
Prowadzenie: Leszek Nagot

Warsztaty balonowe rozwijają zdolności manualne oraz kreatywność dziecka. 
Z pomocą animatora dzieci wykonają figury balonowe, poprzez skręcanie balonów będą mogły stworzyć różne formy m.in.: zwierzęta, kwiaty, bajkowe postacie. Wszystkie wykonane prace uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać do domu.
Leszek Nagot – prowadzi agencję eventową Kastelo oraz sklep Baloniki na druciku, który w krótkim czasie pokochali szczecinianie. Od lat profesjonalnie zajmuję się tworzeniem dekoracji balonowych oraz potrafi z nich stworzyć każdy kształt. Jest szkoleniowcem, animatorem kultury. Uczy pracy z dziećmi w kreatywny i praktyczny sposób.

ŚRODA | 22 SIERPNIA

Gotowi do lotu
Prowadzenie: Marek Szymański, Katarzyna Piszcz

To zajęcia, na których polecimy do wybranego przez uczestników zakątka świata. Tym bardziej będzie to ekscytująca podróż, gdyż polecimy tam mini dronem! Na miejscu dzieci dowiedzą się w jaki sposób działa mini dron i jak użytkować go w bezpieczny sposób. Mając do dyspozycji swoją wyobraźnię, papier i taśmę klejącą stworzymy niecodzienną mapę miejsc, które warto odwiedzić. Uczestnicząc w zajęciach oprócz dobrej zabawy zdobędą wiedzę z zakresu fizyki i geografii. Gotowi do lotu? 

Marek Szymański – animator kultury, z wykształcenia nauczyciel. Posiada świadectwo kwalifikacji operatora drona (UAVO). Pasjonat nowych technologii oraz aktywnego wypoczynku. Pomysłodawca zajęć pn. "Gotowi do lotu” jednego z projektów edukacyjnych realizowanych w ramach prowadzonej działalności Go4idea.pl. Podobne zajęcia realizował wielokrotnie w placówkach szkolno-wychowawczych 
i podczas wydarzeń okazjonalnych. Zaangażowany w działalność społeczną w ramach prowadzonej Fundacji na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia – Kamienica 1.
Katarzyna Piszcz – pracuje w Fundacji na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia – Kamienica 1. Wraz z Markiem Szymańskim prowadził zajęcia  z dronami w szkołach, przedszkolach i w innych placówkach. Realizuje projekty kulturalno-rozrywkowe 
w ramach działalności Fundacji oraz nieformalnej grupy Floating Trippin’.

Little Experiments     
Prowadzenie: Joanna Szymańska

Uczestnicy warsztatów wykonają bezpieczne eksperymenty naukowe takie jak: znikający tusz, hawajski wulkan, balonowa kapsuła. Nauczymy się podstaw druku 3d, aby samodzielnie wykonać pamiątki z warsztatów.
Joanna Szymańska – zajmuje się kreatywnym nauczaniem języków obcych 
z nastawieniem na aspekty kulturowe. Prowadzi szkołę językową i na co dzień współpracuje z szczecińskimi fundacjami. Organizowała pierwsze w Szczecinie Dni Kultury Irlandzkiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest laureatką konkursu GoCreative organizowanym w Inkubatorze Starter w Gdańsku. Lubi działać, tworzyć i łączyć ludzi i kultury.

CZWARTEK | 23 SIERPNIA

Z kreatywnością na Ty!
Prowadzenie: Hanna Wysocka, Emilia Smoleń

Podczas warsztatów młodzi adepci sztuki będą mogli zaprojektować i wykonać autorskie pieczątki, naszyjniki dla siebie i swoich bliskich, a także balonowe gniotki. Dobra i kreatywna zabawa - gwarantowana!    

Hanna Wysocka –  ukończyła Liceum Plastyczne w Szczecinie, profil reklama wizualna oraz Centrum Nauki i Biznesu Żak z tytułem technik obsługi turystycznej. W 2013 obroniła  dyplom licencjacki z oceną celującą w Pracowni Wklęsłodruku dr hab. Ewy Czerwińskiej - Romanowskiej na Akademii Sztuki w Szczecinie, natomiast w  2016 roku dyplom z wyróżnieniem z tytułem magistra sztuki w tej samej pracowni. Jest laureatką wielu stypendiów, m.in.: Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin, Stypendium Naukowe Prezydenta Miasta Szczecin, Stypendium Rektora Akademii Sztuki dla Najlepszych Studentów oraz konkursów m.in.: III miejsce w konkursie dla studentów uczelni plastycznych Korea i kultura koreańska w oczach młodych artystów, finalistka w konkursie dla projektantów grafików na plakat Zamecznik Now. Brała udział w wystawach zbiorowych, m.in.: w Mediolanie, Berlinie, Anklam, Greifswaldzie, Warszawie, Tychach, Szczecinie, Świnoujściu, Dobrzanach. Współpracuje z ośrodkami sztuki i kultury w Szczecinie i w Polsce jako grafik i animator kultury

Plakat filmowy
Prowadzenie: Hanna Wysocka, Łukasz Szpatowicz

Czymże byłoby kino bez plakatu? Podczas warsztatów porozmawiamy o polskiej szkole plakatu i obecnych trendach. Każdy z uczestników stworzy własne, niepowtarzalne dzieło!
    
Łukasz Szpatowicz – absolwent Liceum Plastycznego w Szczecinie, profil reklama wizualna. W 2013 roku obronił dyplom licencjacki w pracowni Lexa Drewinskiego na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, a 3 lata później dyplom magisterski w pracowni dr Michała Kacperczyka tworząc autorski font Tabela. Brał udział w  licznych konkursach graficznych i wystawach, m.in.: Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin, Youth in Europe, Nikolaikirche, Anklam, Niemcy 2013, finalista międzynarodowego konkursu na projekt plakatu Aux Armes Citoyens! Posters For Peace in Syria Paryż, Francja 2013, International Biennial of Posters BICeBe, Boliwia 2013, V Międzynarodowe biennale plakatu studenckiego Novi Sad, Serbia 2012, wystawa pokonkursowa międzynarodowego konkursu na projekt plakatu Positive Poster £1000 Bend, Melbourne. Australia 2012. Jest szkoleniowcem oraz właścicielem studia ID1 specjalizującym się w identyfikacji wizualnej.

PIĄTEK | 24 SIERPNIA
Gry, zabawy podwórkowe i ognisko 

Ostani dzień Latobrania to spędzenie czasu na dobrej zabawie. Zaczniemy 
od tworzenia zwariowanego obrazu namalowanego przez dziecięce rączki. W zielonej przestrzeni INKU będą czekały piłki animacje, gry podwórkowe. Całą zabawę zakończymy bitwą na wodne balony (pod warunkiem, że bardzo ciepło), a na koniec rozpalimy ognisko i dobrym towarzystwie zakończymy tydzień warsztatów.

Co: "Latobranie kultury - warsztaty artystyczne"
Gdzie: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90
Kiedy: 20.08-24.08.2018 | godz. 9:00 - 14:30
Koszt: 350 zł / dziecko (cały tydzień warsztatów), 80 zł / dziecko na wybrany dzień warsztatowy
Organizator: INKU Szczecińskim Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Urząd Miasta Szczecin
Więcej informacji:  www.inkubatorkultury.szczecin.pl

KOSZT:
350 zł/dziecko – cały tydzień warsztatów
80 zł / dziecko – 1 dzień warsztatów

ZAPISY I WPŁATY:

Dokumenty rekrutacyjne można wysłać pocztą elektroniczną na adres biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl lub złożyć osobiście w biurze sekretariatu Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego 90 (I piętro).

Wpłat można dokonać osobiście w biurze sekretariatu Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego 90 (I piętro) w momencie składania dokumentów rekrutacyjnych lub wykonać przelew na konto po otrzymaniu faktury na  adres mailowy podany w zgłoszeniu.
Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na "Latobranie kultury - warsztaty artystyczne", zapoznaj się z regulaminem, wypełnij formularz, podpisz oświadczenia i odwiedź INKU. Ilość miejsc jest ograniczona (15 miejsc warsztatowych). Zapisy na warsztaty trwają do 13 sierpnia (poniedziałek). Chcesz uzyskać więcej informacji zadzwoń (91 424 04 64)
 lub napisz biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
Dokumentacja rekrutacyjna składa się z: formularza zgłoszeniowego, oświadczenia o zapoznaniu się z i akceptacji regulaminu wraz z programem warsztatów, oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku na potrzeby realizacji warsztatów i sprawozdawczości.
 

Przystań (w) INKU!

Szczeciński Inkubator Kultury

Szczeciński Inkubator Kultury

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

91 424 04 64
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/