14.11.2018
19:30

Miejsce
13muz

Wstęp
50/65zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Jozef van Wissem

Jozef van Wissem
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jozef van Wissem

W ramach cyklu SZOK ARTS Festival czyli "Szczecin SZOKuje Pozytywnie" Stowarzyszenie SZOK ma przyjemność zaprezentować Państwu koncert znakomitego, światowej sławy lutnisty i kompozytora Jozefa van Wissem!

Wchodzenie w świat Józefa van Wissem polega na poddaniu się nieuchronności - i ponadczasowości - niezwykłej muzyki tworzonej zgodnie z własnym pulsem artysty, ale i niezwykle twórczy. Van Wiseem wprowadza słuchacza w swój prywatny świat, oglądany przez zadymione szkło, tak wielka jest intensywność jego muzyki. Kluczem do niej jest zarazem zwięzłość, prostota, bezpośredniość.

Van Wissem to "zarówno awangardowy kompozytor jak i barokowy lutnista, a więc nie daleki od dychotomii" (New York Times). "Przenosi hermetyczną muzykę lutniową z akademickich piedestałów do bardziej dostępnych kręgów" (Pitchfork). "Wykonał ponad 800 koncertów solowych na lutni na całym świecie, w tym na prestiżowych festiwalach rockowych, takich jak ATP i Primavera Sound, wykonując na nim swój utwór specjalnie na tą okazję skomponowany, jedyny w swoim rodzaju! W 2013 van Wissem otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes za najlepszy soundtrack do filmu "Tylko kochankowie przeżyją" w reżyserii Jima Jarmusch'a, którego jest ulubionym kompozytorem. Van Wissem grał na żywo i nagrywał z Jimem Jarmuschem, Tildą Swinton i Zolą Jesus. Na jego najnowszej płycie zatytułowanej When "Shall This Bright Day Begin" także śpiewa. Barokowo stylizowane tańce przeplata z linią wokalną nadając im delikatne okultystyczne piękno".

Koncerty Jozefa van Wissem to swoiste misteria muzyczne z nutą mrocznej wizji świata!

Jozef van Wissem
13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu