15.03.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
50/65zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Sönke Meinen

Sönke Meinen
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Sönke Meinen

W ramach cyklu SZOK ARTS Festival czyli "Szczecin SZOKuje Pozytywnie" Stowarzyszenie SZOK ma przyjemność zaprezentować Państwu ekskluzywny koncert jednego z absolutnie topowych gitarzystów młodego pokolenia na świecie Sönke Meinen!

Sönke Meinen pomimo młodego wieku zdołał wspiąć się na najwyższe muzyczne szczyty, co bywa udziałem bardzo nielicznej grupy wykonawców! W swojej muzyce łączy z absolutną wirtuozerią takie gatunki jak jazz, muzykę ethno, pop i klasyczną! W środowisku gitarowym uznawany jest za absolutnie pierwszoligowego "gracza", a co szczególnie cieszyć powinno publiczność, że jest on wybitnie "scenicznym zwierzęciem", ponieważ to właśnie scena jest jego najbardziej ulubionym środowiskiuem!

Sönke Meinen począwszy od pierwszych występów zdobył całą masę nagród, których ukoronowaniem było zdobycie 2016 roku nagród na dwóch największych międzynarodowych konkursach gitarowych: "Guitar Masters" (pierwsza nagroda) i "European Guitar Award" (nagroda sponsoringowa). Australijska legenda, gitarzysta Tommy Emmanuel przedstawia Sönke Meinen jako "jednego z najbardziej kreatywnych gitarzystów na światowej scenie"!

Sönke urodził się w Niemczech w Aurich, we Wschodnia Fryzja, w 1991 roku, a nauki pobierał w "College of Music" w Dreźnie, gdzie współpracował ze znakomitymi muzykami takimi jak Thomas Fellow, Stephanem Bormannem czy Reentko Dirks. Od ukończenia studiów w 2017 roku występuje na całym świecie, nie tylko na koncertach solowych, ale także z gitarzystą Philippem Wiechertem, duńskim wirtuozem skrzypiec Bjarke Falgren oraz wokalistką jazzową Anną-Lucią Rupp.

Oprócz działalności koncertowej jako gitarzysta, jest Sönke również inicjatorem Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego "Freepsum", który co roku odbywa się od 2011 roku w Niemczech.

Sönke Meinen
13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu