10.10.2018
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
50/65zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Woody Sez

Woody Sez
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncert Woody Sez (USA), support my z delty (PL).

FANTASTYCZNY ZESPÓŁ „WOODY SEZ” Z NOWEGO JORKU - PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

WOODY SEZ jest radosnym, pełnym energii i pozytywnych emocji zespołem, który wykonuje pieśni Woody Guthriego - jednego z najważniejszych bardów muzyki folkowej.

Woody Sez to czwórka utalentowanych muzyków związanych ze sceną nowojorską, Broadwayem i tamtejszym uniwersytetem muzycznym. Znakomicie opanowali oni grę na wielu instrumentach, takich jak gitara, skrzypce, drumla czy cymbały. Przywrócili również do życia wiele postaci, które są ważnymi bohaterami niesamowitej historii Woody Guthriego. 
Połączenie wspaniałej gry aktorskiej, pasjonującej historii Guthriego i synergii ponadczasowych pieśni - folkowych hymnów, tworzą razem widowisko, które trzeba zobaczyć. Woody Guthrie opowiadał o problemach zwykłego człowieka, uprzedzeniach, wykluczeniu, ale i nadziei, szacunku, miłości, podobnie jak muzyka zespołu Woody Sez.

The Rock and Roll Hall of Fame nazwało Woody Guthriego - "niezwykłym bohaterem folku", człowiekiem, który w latach 30. i 40. przetransformował ballady folkowe w muzykę sprzeciwu i komentarz społeczno - polityczny. Guthrie otworzył drogę takim artystom jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, Ramblin' Jack Elliott, John Sebastian, Phil Ochs, Tom Paxton i wielu innym twórcom muzyki folk i rock. Pełen nieograniczonej wolności i ciekawości świata Woody Guthrie, prowadził kolorowe życie, które przeszło do legendy i mocno wpłynęło na kulturę Ameryki XX w." 

Liderem zespołu Woody Sez jest Andy Teirstein - spiritus movens nowojorskiej bohemy artystowskiej. Jego twórczość kompozytorska inspirowana jest bogatymi i różnorodnymi ludowymi korzeniami współczesnej kultury. Muzyka Teirsteina została opisana przez „The New York Times” i „The Village Voice” jako "magiczna", "genialna" i "znakomicie wykonana".

Teirstein był uczniem Leonarda Bernsteina, Henryego Branta, Bruce’a Saylora i Davida Dela Tredici. Komponuje on muzykę do sal koncertowych, filmu i teatru. Jest laureatem nagród m.in. National Endowment for the Arts, New York Foundation for the Arts oraz American Composers Forum. Obecnie jest dyrektorem Translucent Borders - międzynarodowej instytucji, propagującej kulturę tańca i muzyki w różnych krajach świata. 

http://www.woodysez.com/
https://www.youtube.com/watch?v=Q2ve1vYwUdg

Jako support zagra dobrze znany szczecińskiej publiczności zespół my z delty.

historia
Zespół, a początkowo jako projekt powstał w Szczecinie w sierpniu 2010 roku.
Założycielem grupy jest gitarzysta Wojtek WÓJCIK. Jego inspiracje to kultura delty Missisipi, gdzie spędził kilka lat, ucząc się miejscowej muzyki.
Do współpracy zaprosił artystę i plastyka Brunona TODE, który okazał się dla "Delty" znakomitym tekściarzem. Dodatkowo Tode stanął za mikrofonem występując studyjnie w kilku utworach grupy.
Współautorem muzyki i drugim gitarzystą jest Krzysiek SEROCZYŃSKI, a solidną sekcję rytmiczną tworzyli Kuba MAY (perkusja) i Tomek ZIENKOWICZ (tuba). W pierwszej odsłonie zespół wokalnie uzupełniali Waldek KULPA i Daniel BASIŃSKI oraz Mariusz ZARZECZNY, który także gra na harmonijce. Wcześniej z zespołem koncertował i nagrywał studyjnie Michał MITSCHKE (gitara basowa, kontrabas). Projekt my z delty charakteryzował się tym, że oprócz składu podstawowego na koncerty i do studia zapraszani byli goście. Z "Deltą" współpracowali m.in.: "Toscho" Todor TODOROVIC (niemiecki bluesman), Przemek WALICH (Teatr Współczesny), Mario CORDINA i Paweł TKOCZ („Skambomambo”), Marek KAZANA - saxofon.

W szczecińskim "Obladi Studio" powstają studyjne nagrania grupy, tam też została nagrana płyta "autoblues". Realizacją nagrań zajmuje się Wojtek Wójcik, a masteringiem płyty Grzegorz Piwkowski.

my z delty to już dobrze znany nie tylko szczecińskim fanom bluesa zespół, który w 2013 roku zagrał na Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla, na Festiwalu Akustyczeń oraz na wielu przeróżnych koncertach i imprezach. W maju 2013r. nagrali swoją pierwszą płytę "autoblues", na której znalazło się wiele ciekawych kompozycji, między innymi związanych ze Szczecinem.

my z delty to powrót do prostoty i muzycznych korzeni, gdzie oprócz dźwięków liczy się również tekst, opowieść. Skład grupy to ludzie działający w różnych dziedzinach kultury i sztuki.

nowe brzmienie
Od 2014 roku my z delty to już bardziej zespół niż projekt.

15 i 16 sierpnia 2014 wybrali się na dwa festiwale bluesowe, zagrali w bardzo akustycznym składzie i zostali laureatami obu konkursów. 15 sierpnia na Kodex Blues Festiwal w Słupcy zespół zajął 3 miejsce, dzień później na Chojnice Blues Festiwal został zdobywcą Grand Prix!!!
13 czerwca 2015 zespół zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Łęczyce 2015. 10 czerwca 2017 - III miejsce na festiwalu "Piła czuje bluesa". W 2018 r. został laureatem II nagrody na XI Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą. W 2018 zagrali na Kraśnik Blues Meeting, w tym roku we wrześniu zagrają na Rawa Blues Festival wybrani spośród wielu wykonawców z całego świata. Do naszych szczecińskich utytułowanych przedstawicieli bluesa jak AFTER BLUES czy Free Blues Band dołączył więc kolejny dobry zespół.
Obecny skład to: Wojciech Wójcik (gitary), Krzysztof Seroczyński (gitary), Tomasz Zienkowicz (tuba), Waldemar Kulpa (wokal), Mariusz Zarzeczny (harmonijka).

https://www.facebook.com/MyZDelty

Organizator: SZOK - Stowarzyszenie Szczecińska Offensywa Kulturalna

Bilety 50-65 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "I" oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK „13 Muz”.

Woody Sez
13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu