22.09.2018
20:00

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
20zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Katie Caufield & Królestwo

Katie Caufield & Królestwo
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Katie Caufield | Królestwo
Dwa eksperymentalne, post-rockowe zespoły z dwóch krańców Polski,  z Gdańska i Krakowa spotkają się w Szczecinie. Katie Caufield i Królestwo zagrają w sobotę 22 września w Klubie Storrady. Zaprasza cykl Tego Słucham.

Koncert odbędzie się pod auspicjami jednego z najlepszych polskich wydawnictw niezależnych, trójmiejskiego Music Is The Weapon. Oba zespoły to flagowe okręty tego  labelu. 

 Królestwo 
Wracają do Szczecina po dłuższym czasie z zupełnie nowym materiałem. Mają za sobą głośną w pewnych kręgach, debiutancką płytę „Ćwiczenia repetytywne” oraz epkę „Słuchowisko”. 
Grupę tworzą muzycy związani z takimi zespołami jak 1926, Baden Baden, Dule Tree i Alterton. Na debiutanckim krążku pokazali się jako formacja, która krąży pomiędzy rockową psychodelią, yassem i głośnymi gitarami. Tytuł płyty nie jest przypadkowy – w długich, pełnych improwizacji numerach chętnie sięgają po liczne repetycje, hipnotyzując słuchacza powtarzalnością motywów, jednocześnie mając w zanadrzu sporo niespodzianek. Królestwo to Paweł Rucki (perkusja), Sebastian Goertz (bas), Maksymilian Białystok (gitara).

 Katie Caulfield 
Katie Caulfield to nowa siła polskich głośnych, eksperymentalnych gitar. Ich ostatnia płyta Mutual Dreaming, która ukazała się na początku 2018 roku została znakomicie przyjęta. Młodzieńcy z Krakowa wynaleźli niebywale ożywczą miksturę, w której bazę stanowi eksperymentalny noise-rock, ale o wybornym smaku decydują niuanse: yassowe wręcz wycieczki w impro, post-rockowe momenty opanowania, grunge’owy ciężar w piosenkowości i emowy żar wokali. Gatunkowo nie mieszczą się w linijkach.

Cykl Tego Słucham to niezależna inicjatywa koncertowa portalu Tegoslucham.pl i Klubu Storrady, tradycyjnie zwanego też Domkiem Grabarza.

Muzyka:
https://youtu.be/ZA3IcwPvki4 
https://youtu.be/aZCsCPG0iBk 
Drzwi 19.00, koncerty od 20.00.

Katie Caufield & Królestwo
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org