16.09.2018
17:00

Miejsce
Dom Kultury Klub Skolwin

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Acoustic Guitar Project

Acoustic Guitar Project
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jazz na Rogatkach
ACOUSTIC GUITAR PROJECT


Małgorzata Jarmoc - śpiew 
Wojciech Rapa – gitara, śpiew
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas
Jakub „Fiszka” Fiszer - perkusja 
 
Małgorzata Jamroc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania  za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt. W trakcie koncertu zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii 
w jazzowych interpretacjach.   

Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”. Współzałożyciel formacji „Telegram” przy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. W latach 70. brał udział w festiwalach: Jazz nad Odrą i festiwal Awangardy Rockowej w Kaliszu. 

Pomysłodawca cyklu koncertów pod nazwą Szczecińskie Dinozaury. Od roku 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi „Still Warm”, a także „Wojtek Rapa Quartet”, z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin”. Obecnie jest stałym członkiem legendy polskiego big beatu – „Czerwono-Czarnych”, z którymi uczestniczył w obchodach 50-lecia polskiego rocka 
w Gdańsku w 2010 roku. W 2018 r. obchodził 55-lecie twórczości artystycznej. Z tej okazji w Małej Scenie SAA obok Wojtka Rapy wystąpili przyjaciele, reprezentanci wielu pokoleń szczecińskiej sceny muzycznej.  
Wojciech Rapa to również autor już trzech wydanych książek opisujących narodziny szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku. Książka to wspomnienia pierwszego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, kultowej kawiarni „Sorrento” i narodzin wielu talentów i zespołów, które tu właśnie zaczęły grać.
Do wspólnego koncertu Wojciech Rapa zaprosi wytrwanych muzyków, z którymi grają też w wielu innych składach – basistę Janusza „Kanapę” Jędrzejewskiego i perkusistę Jakuba „Fiszkę” Fiszera. Zapowiada się dobry jazzowy koncert ale z mocnym jazz-rockowym i bluesowym zabarwieniem. 

Więcej na:
www.zsj.com.pl

Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe        
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin           
www.zsj.com.pl 

Dom Kultury Klub Skolwin

Dom Kultury Klub Skolwin

ul. Stołczyńska 163 71 – 868 SZCZECIN

91 421 80 20
klubskolwin@wp.pl
www.klubskolwin.pl