21.09.2018
19:00

Miejsce
Klubokawiarnia Sorrento

Wstęp
40zł

Kategoria
Stand-up

Klubowe granie

Tadeusz Drozda

Tadeusz Drozda
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Tadeusz Drozda 

21.09. Tadeusz Drozda Stand-up Dinozaura
22.09. Herbatka u Tadka - Tadeusz Drozda i goście


Tadeusz Drozda - mgr inż. elektryk aktor i autor kabaretowy, założyciel wraz z Janem Kaczmarkiem kabaretu "ELITA" we Wrocławiu. Występował w "Elicie" do roku 1976, potem przeprowadza się do Warszawy, gdzie podejmuje współpracę z telewizją. Przez lata jeden z najpopularniejszych showmanów i satyryków polskiej telewizji.

W programie pierwszym prowadził przez 10 lat licencyjny amerykański program "Śmiechu Warte" i po 500 programie zrezygnował mimo gigantycznej oglądalności. W telewizji "POLSAT" przez siedem lat emitowany był pisany i reżyserowany przez Drozdę program "Dyżurny satyryk Kraju". Największym ostatnim sukcesem telewizyjnym Tadeusza Drozdy był reżyserowany przez niego program typu talk show emitowany w drugim programie TVP - "Herbatka u Tadka". 

Tygodnik "Polityka" zadał pytanie swoim czytelnikom, który talk show jest wg. nich najlepszy i "Herbatka u Tadka" zajęła pierwsze miejsce wśród mężczyzn (32% za) i drugie wśród kobied (23% za). W 2003 i 2004 r. wg. badań OBOP-u był najpopularniejszym artystą występującym w programach rozrywkowych. 

Tadeusz Drozda jest wszechstronnym twórcą telewizyjnym i estradowym. Koncertuje w kraju i za granicą, nagrywa płyty i jest jedynym satyrykiem, który został przez prezydenta odznaczony za całokształt osiągnięć zawodowych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Program "Stand-up dinozaura" to jubileusz 40-letniej pracy kabaretowej Tadeusza Drozdy. 

Tadeusz Drozda
Klubokawiarnia Sorrento

Klubokawiarnia Sorrento

Mickiewicza 2, 70-384 Szczecin

666 400 217
sandra@willasorrento.eu
www.sorrento.szczecin.pl