13.10.2018
16:30

Miejsce
Netto Arena

Wstęp
płatny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Festiwal Młodych Talentów 2018

Festiwal Młodych Talentów 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW 2018

Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów zainicjowany został w 2007 r. Od 2012 r. organizatorem festiwalu jest miejska instytucja kultury – Szczecińska Agencja Artystyczna. Festiwal odwołuje się do bogatych tradycji szczecińskich Festiwali Młodych Talentów z lat 60-tych, które zaowocowały karierami największych gwiazd polskiej estrady. Obecnie jest jednym z najważniejszych niezależnych konkursów muzycznych w kraju.

Celem festiwalu jest promocja młodych wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz prezentacja inspirujących zjawisk i produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal eksponuje to, co ciekawe na polskiej scenie muzycznej, i to, co umyka obowiązującym trendom. Szczecin jest miastem nowej energii muzycznych spotkań.

Konkurs realizowany w ramach festiwalu ma za zadanie spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonić najciekawszych artystów. Zwycięzca otrzymuje nagrodę pozwalającą na zainwestowanie w rozwój swojej kariery. Konkurs otwarty jest na rozmaite gatunki muzyczne. Przymiotnik „młody” w nazwie festiwalu oznacza świeże i nieszablonowe podejście do muzyki. Wyróżnikiem zwycięzców ma być ich przebojowość. Przez 8. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ponad 1500 wykonawców z całego kraju. Wielu z nich zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Festiwalowe prezentacje są przeglądem interesujących wydarzeń w polskiej muzyce, nie zawsze mieszczących się w głównym, komercyjnym nurcie, cechującym się za to ponadprzeciętnym poziomem muzycznym. Podczas występów pojawiają się nowi wykonawcy, premierowe produkcje, nowe trendy i kierunki poszukiwań muzycznych. Szczecińskie prezentacje skupiają jak w soczewce to, co świeżego i ambitnego dzieje się w Polskiej muzyce.

Szczeciński Festiwal Młodych Talentów wyprzedził swoją ogólnopolską, otwartą formułą, większość telewizyjnych castingów i innych konkursów. To co go wyróżnia na ich tle to warunek, by zgłaszane utwory były własnego autorstwa. Zwycięzcami dotychczasowych edycji festiwalu byli: 2007 – Beata Andrzejewska, 2008 – Limbo, 2009 – Ms. No One, 2010 – The Lollipops, 2011 – SoundQ, 2012 – Maja Olenderek Ensamble, 2013 – OHO!KOKO, 2014 – Stonkatank, 2015 – Okryjbida, 2016 – Romantic Fellas, a w 2017 - Blunt Razor.

Dyrektorem Artystycznym festiwalu od 2014 r. jest Katarzyna Nosowska – jedna z najważniejszych postaci obecnej sceny muzycznej, rodowita szczecinianka. Nagrodę główną funduje renomowana wytwórnia muzyczna Kayax.

Gwiazdy Festiwalu Młodych Talentów i „Women’s Voices”:

Monika Brodka to jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek. Jej niebanalny styl i muzyka wyprzedają koncerty. Artystka wydała do tej pory cztery albumy, z których ostatni - „Granda” - pokryła się podwójną platyną.

Paulina Przybysz prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała siedem albumów. Rok temu wydała pierwszy autorski album. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Jest kuratorką „Women’s Voices”.

Kayah – jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Zadebiutowała albumem "Kamień" w 1995 roku. Do tej pory wydała dziewięć płyt - wszystkie otrzymały status złotej lub platynowej. W czasie solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu.

Daria Zawiałow jest wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to nietuzinkowy głos i silna osobowość sceniczna. Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Daria Zawiałow otrzymała w tym roku dwie nagrody "Fryderyk".

Ania Rusowicz – wokalistka, kompozytorka, tekściarka, zdobywczyni czterech nagród „Fryderyk”.

Na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60- i 70-tych w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro, które okryły się statusem złotych. Koncerty w jej wykonaniu charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem.

13 października 2018, g. 16.30-22.30, Netto Arena
Bilety do nabycia na stronach: ebilet.pl i biletycjg24.pl

Netto Arena

Netto Arena

ul. Władysława Szafera 3/5/7, 71-245 Szczecin

609 485 965

http://www.nettoarena.pl