12.10.2018
18:00

Miejsce
Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

Wstęp
płatny

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

FMT: niXes, Rosalie, DJ Facheroia & przesłuchania konkursowe

FMT: niXes, Rosalie, DJ Facheroia & przesłuchania konkursowe
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

FMT: niXes, Rosalie, DJ Facheroia & przesłuchania konkursowe

Pierwszy dzień Festiwalu Młodych Talentów to przegląd nowości na polskiej scenie muzycznej. 12 października w klubie K4 usłyszymy 10 najciekawszych zespołów konkursowych wyłonionych przez jury z Katarzyną Nosowską na czele oraz projekty o wybitnie kobiecym charakterze: niXes, Rosalie. oraz DJ Facheroia. Bilety już w sprzedaży.

Muzyczny maraton rozpocznie się o godz. 18:00 od przesłuchań konkursowych. Na scenie przed publicznością i jury z Katarzyną Nosowską na czele wystąpi 10 najlepszych kapel wyłonionych spośród 300 zgłoszeń z całego kraju. 

Ostatecznie wybór padł na zespoły Brodacze (Poznań), Distant Nights (Wrocław), Dziewczęta (Kraków), The Fluorescence (Wrocław), Hope Leslie (Poznań), Hurrockaine (Katowice), Hussain Kamil (Warszawa), Hyper Son (Kraków), Mona Polaski (Łódź) oraz Para (Warszawa). Wykonawcy zawalczą o nagrody Kayaxu i Szczecińskiej Agencji Artystycznej oraz możliwość występu na finałowym koncercie dzień później w Netto Arenie.

Muzyczny wieczór zwieńczą występy niXes oraz Rosalie. niXes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki na rodzimym rynku muzycznym. Rosalie. to zaś najbardziej obiecująca obecnie przedstawicielka R&B, przywracająca wiarę w rozwój tego gatunku w Polsce. Tegoroczny sezon rozpoczęła od debiutanckiego albumu, który zaowocował m.in. nominacją do nagrody Fryderyka.

Dla uczestników wydarzenia DJ’ski set zaprezentuje też urodzona na Krymie DJ Facheroia. Usłyszymy acid house, electro czy UK garage - od typowych melodyjnych brzmień z lat 90' do ciężkich bassline'owych traków. A w przestrzeni klubu obejrzeć będzie można wystawę „Posters Involved_Plakaty zaangażowane”. Jej pomysłodawcą jest polski grafik Dawid Czajkowski. Selekcja przedstawia zbuntowane, często niegrzeczne i mocno zaangażowane plakaty autorstwa młodych projektantów z całej Polski.

Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

ul. Kolumba 4, Szczecin

604 194 494