20.11.2018
18:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Pełna kultura

Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie

Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie
Godz. 18.00, wstęp wolny (bilety wolnego wstępu do odbioru godzinę przed seansem w kasie Kina Zamek)

Przegląd filmów, w których motywem przewodnim jest sztuka kulinarna, rozumiana jako idea, sposób na życie, pasja. Tytuł z jednej strony odwołuje się do kultowego filmu z 1973 r. w reżyserii Marco Ferreriego, a z drugiej stanowi przewrotną grę słów nadając mu znaczenia zarówno strawy duchowej i cielesnej. 

Pikanterii spotkaniom nadadzą Krzysztof Spór, nagrodzony w 2017 r. nagrodą PISF-u za publicystykę filmową w Internecie oraz Bolesław Sobolewski, ikona szczecińskich restauratorów, muzyk, autor kulinarnych audycji radiowych i współautor książki pt. „W szponach Gryfa. Szczecin i Pomorze Zachodnie – historia od kuchni”, którzy wprowadzać będą widzów w świat filmu z perspektywy ducha i podniebienia, a artystyczno-kulinarne utarczki spowodują wkraczanie na nowe niebanalne przestrzenie.

Projekt dofinansowany ze środków Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Wielkie żarcie
Podróż na 100 stóp
9.10.2018 (wtorek)

Reżyseria: Lasse Hallström
Dramat, komedia, Indie, USA, Emiraty Arabskie, 122 min

Rodzina Kadam prowadzi restaurację w Mumbaju. Pewnego dnia budynek zostaje podpalony, a matka ginie w tym pożarze. Po tej tragedii rodzina przenosi się do Europy, najpierw osiadając w Londynie, a następnie we Francji.

Wielkie żarcie
Szef
16.10.2018 (wtorek)

Reżyseria: Jon Favreau
Komedia, USA, 115 min

Carl Casper jest szefem kuchni w jednej z restauracji. Usiłuje zademonstrować swój talent kulinarny przed cenionym krytykiem i blogerem, Ramseyem Michelem, lecz właścicielce restauracji udaje się odwieść go od innowacyjnych pomysłów i przekonać, aby zaserwował klasyczne, sprawdzone dania. Ramsey wystawia restauracji, niestety, niską ocenę.

Wielkie żarcie
Soul Kitchen
30.10.2018 (wtorek)

Reżyseria: Fatih Akin
Dramat, Komedia, Niemcy, 99 min 

Zinos jest właścicielem podupadającej restauracji „Soul Kitchen”, która znajdującej się w Hamburgu. Na głowie ma sporo problemów: jego dziewczyna postanawia go porzucić, aby pracować w Szanghaju, brat wychodzi po odsiadce z więzienia, nie mając się gdzie podziać zamieszkuje u Zinosa, a dawny kolega Thomas, chcący odkupić restaurację, nasyła na Zinosa urząd kontroli. Załamany Zinos daje pracownikom restauracji wolną rękę. Tym samym niespełniony szef kuchni zaczyna gotować to, co zawsze chciał, a DJ odrywa ludzi wprost od talerza. Niespodziewanie restauracja staje się bardzo popularnym lokalem w Hamburgu.

Pozostałe seanse w ramach cyklu:
6.11. / Smak Curry / Reżyseria: Ritesh Batr
20.11. / Kwiat wiśni i czerwona fasola / Reżyseria  Naomi Kawase

Informacje o pozostałych październikowych seansach w Kinie Zamek zostaną podane wkrótce.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl