27.10.2018
17:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Salon Artystyczny Seniorów - Andrzej i Lidia

Salon Artystyczny Seniorów - Andrzej i Lidia
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncert duetu Andrzej i Lidia w ramach Salonu Artystycznego Seniorów SAS przy DK „13 Muz”.

Koncert piosenek z bogatego zbioru muzyki rozrywkowej.
Dwuosobowy zespół wokalny zawiązał się niespełna rok temu z zamiarem włączenia się w kulturalny seniorski nurt. Skład to Andrzej i Lidia, uczestnicy Salonu Artystycznego Seniorów, działającego przy Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie. Fakt zaistnienia kulturalnego ruchu seniorów, przy życzliwej aprobacie obecnej dyrekcji placówki oraz powstanie Salonu Artystycznego Seniorów pod cenną bardzo opieką artystyczną Janusza Janiszewskiego, skłonił Lidię i Andrzeja do uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych kierowanych do wszystkich lubiących rozrywkowe i spokojne klimaty muzyczne.  
Oboje, Lidia i Andrzej są "nieodwracalnie dojrzali", seniorzy (60+)
Piosenki jakie wybierają do swojego repertuaru zwykle bywają znane szerokiej grupie odbiorców. W swojej propozycji mają także popularne piosenki innych narodów. Oboje nie są zawodowymi piosenkarzami, połączyła ich pasja do muzyki i wykonywania melodyjnych piosenek z różnych okresów życia, a także swoich własnych. Lidia w całym swoim okresie szkolnym przed laty, grywała w teatrze toruńskim, deklamowała i śpiewała zawsze na szkolnych akademiach. Salon Artystyczny Seniorów przy DK „13 Muz” stworzył jej możliwości powrotu do młodzieńczych pasji. Rok 2017 przepracowała w teatrze "Nie Aktorów" w Szczecinie pod kierunkiem reżysera gruzińskiego Zurry Pirvelli. Aktualnie współpracuje z Teatrem Boscha prowadzonym przez Teresę Ciborską.
Andrzej, z muzyką małej estrady jest związany od lat siedemdziesiątych. Jest muzykiem samoukiem grającym w różnych składach. Nigdy przedtem nie przedstawiał się jako wokalista. Jego instrumentem najczęściej jest keyboard, lecz prawdziwą miłością w tej materii zawsze był i jest saksofon. Poza tym, gdy trzeba jest także dj-em, tu też ma spore doświadczenie. Głównym jego terenem oddawania się pracy w muzycznych klimatach do niedawna były Niemcy. Wykonywał wcześniej inne zawody nie związane z muzyką, wrócił do grania począwszy od lat dziewięćdziesiątych. W większości sam aranżuje utwory według swoich potrzeb lub przygotowuje aranżacje innych twórców dla Lidii i siebie.
W Domu Kultury „13 Muz” zespół dotąd towarzyszył jedynie wydarzeniom artystycznym. Zapowiadany występ jest pierwszym samodzielnym koncertem, wypełnionym jedynie muzyką i piosenkami.
 
Koncert poprowadzi Zygmunt Ban, aktor i konferansjer, także uczestnik Salonu Artystycznego Seniorów.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu