07.11.2018
19:00

Miejsce
CKE Stara Rzeźnia

Wstęp
75/105zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Marek Napiórkowski WAW-NYC

Marek Napiórkowski WAW-NYC
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Marek Napiórkowski WAW-NYC

Najwyższa jakość muzyki na scenie w Starej Rzeźni!

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku.

Podczas osiemnastoletniej współpracy z Anną Marią Jopek Napiórkowski partycypował we flagowych projektach artystki, będąc jednocześnie jej najbliższym muzycznym partnerem. Spośród wielu przedsięwzięć z AMJ warto wymienić album Pat Metheny & Anna Maria Jopek "Upojenie" oraz będący uwieńczeniem tej współpracy koncert "Upojenie" z Patem Metheny w Sali Kongresowej w Warszawie; trasy "ID" oraz "Jo&Co" z udziałem Richarda Bony, Mino Cinelu i Dhafera Youssefa; wspólny koncert z Ivanem Linsem oraz projekty: "Polanna" z udziałem Gonzalo Rubalcaby i Gila Goldsteina oraz "Sombremesa" (w wersji koncertowej) z udziałem luzofońskich muzyków jak Yami, Marito Marquez czy João Balão.

Jako współproducent i autor większości kompozycji od kilkunastu lat towarzyszy karierze Doroty Miśkiewicz. Uczestniczył w niezliczonej ilości projektów i nagrań wielu artystów.

Premierowy materiał z najnowszej płyty Gitarzysty "WAW-NYC", której skład tworzą znamienici przedstawiciele warszawskiej i nowojorskiej sceny jazzowej: światowej sławy perkusista - Clarence Penn, rozchwytywany polski basista - Robert Kubiszyn, nominowany do Nagrody Grammy pianista Manuel Valera oraz "Pierwsza Gitara RP" - Marek Napiórkowski.

Płyta "WAW-NYC" przyniosła Markowi Napiórkowskiemu dwie nominacje do tegorocznej Nagrody Muzycznej FRYDERYK: w kategorii Jazzowy Album Roku oraz Artysta Roku.

"WAW-NYC ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. To muzyka, która jest sumą oczekiwań i kontynuacją tego, czego czasem brak wielkim „wypalonym". Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Wszystko to sprawia, że płyty słucham godzinami i ciągle mi mało. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem." [Marek Brzeski, Jazzpress]

CKE Stara Rzeźnia

CKE Stara Rzeźnia

ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin (Łasztownia)

91 822 84 08
stararzeznia@csl.eu
http://stararzeznia.szczecin.pl/