11.11.2018
18:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
11zł

Kategoria
Inna impreza

Pełna kultura

Dzień Kina Polskiego

Dzień Kina Polskiego
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dzień Kina Polskiego
11.11.2018 (niedziela), godz. 18.00 i 20.00, bilety ulgowe i normalne w cenie 11 zł

11 listopada obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Polskie kino natomiast w tym roku obchodzi 110. urodziny. Najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”.  Dlatego też nie możemy ominąć takiej okazji do świętowania!  We wszystkich kinach Sieci Kin Studyjnych, w tym także w kinie Zamek w dniu 11 listopada zagości kino polskie w cenie 11 zł za bilet. 

W tym dniu zapraszamy o godz. 18.00 na jesienną premierę „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka, a o godz. 20.00  niesamowity dokument Ryszarda Kruka „Republika. Narodziny Legendy.”

Jak pies z kotem

godz. 18.00, bilety ulgowe i normalne w cenie 11 zł
Polska, 2018, dramat, komedia, 102 min
Reżyseria Janusz Kondratiuk

Obsada: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stachura, Aleksandra Konieczna, Marcin Stępniak, Marian Buczkowski, Jan Kondratiuk

Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. 
Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. 
Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień, jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

Republika. Narodziny Legendy
godz. 20.00, bilety ulgowe i normalne w cenie 11 zł
Polska, 2017, dokumentalny, muzyczny, 51 min
Reżyseria Ryszard Kruk

Jest połowa lat 70. W Toruniu działa środowisko artystyczne skupione wokół Studenckiego Klubu Pracy Twórczej "Od Nowa". Młodzi ludzie rozwijają tam różne formy aktywności: powstają teatry, zespoły muzyczne, działają plastycy i performerzy. W tym artystycznym tyglu kilkoro znajomych zakłada grupę Res Publika, późniejszą Republikę. Tak zaczyna się film opowiadający o pierwszym okresie działalności zespołu, zakończonym jego rozpadem w 1986 roku. W filmie wykorzystano ciekawe, mało znane archiwa filmowe i muzyczne, fragmenty nagrań, nigdy niepublikowane zdjęcia oraz różne interpretacje i omówienia wybranych utworów zespołu. Opowieść o rodzącym się fenomenie Republiki porusza również kontekst historyczny czasów i miejsca twórczego fermentu, jakim było toruńskie środowisko studenckie.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

Dodatkowo przez cały listopad bilety ulgowe do kina Zamek będą w cenie 11 zł.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl