15.11.2018
12:00

Miejsce
Technopark Pomerania

Wstęp
wolny

Kategoria
Wernisaż

Pełna kultura

Unreal - wystawa multimedialna

Unreal - wystawa multimedialna
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Unreal / wystawa multimedialna / Akademia Sztuki w Galerii T

Świat rzeczywisty przenika się obecnie ze światem wirtualnym. Zacierają się granice pomiędzy tym, co realne i nierealne. Współczesne technologie odkrywają również zupełnie nowe możliwości dla dziedzin takich jak np. architektura. Przestrzeń wirtualna staje się miejscem doświadczania i artystycznej kreacji.

Wystawa „Unreal” prezentuje projekty studentów oraz wykładowców Pracowni Wystawiennictwa i Nowych Technologii w Projektowaniu Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Wyjątkowość prac wynika nie tylko z podjętego tematu projektowania przestrzeni wystawienniczych, ale także z wykorzystanego warsztatu architektonicznego. 

Projekty wykonane są przy użyciu silnika do tworzenia gier komputerowych Unreal Engine 4 pozwalającego na poruszanie się po zaprojektowanej przestrzeni w świecie wirtualnym, w czasie rzeczywistym. Wystawa ma charakter multimedialny – prace prezentowane będą za pośrednictwem okularów VR, laptopów, monitorów i projektora. Towarzyszyć im będzie ekspozycja plansz ilustrujących fragmenty wybranych projektów.

Wernisaż odbędzie się 15 listopada w godz. 12.00-16.00 w Galerii T Technoparku Pomerania (budynek F3, I piętro). Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia.

Organizatorami wystawy są Technopark Pomerania, Pracownia Wystawiennictwa i Nowych Technologii w Projektowaniu Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie oraz galeria sztuki Open Gallery Moniki Krupowicz.

Technopark Pomerania

Technopark Pomerania

ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin,

+48 91 85 22 911
biuro@spnt.pl
www.technopark-pomerania.pl