11.01.2019
18:00

Miejsce
CKE Stara Rzeźnia

Wstęp
80zł

Kategoria
Spektakl

Pełna kultura

Argentyna

Argentyna
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Spektakl „Argentyna” w wykonaniu Teatru Tanga

Bilety w cenie 80zł będą do nabycia na stronie bilety.fm, w aplikacji Going oraz w naszej księgarni Kubryk Litercki od 28.11.2018.

Sto pięćdziesiąt lat temu, po drugiej stronie Atlantyku, w tętniącym życiem i mówiącym językami trzech kontynentów Buenos Aires, narodził się nowy taniec. Tango zawładnęło sercami, umysłami i nogami ówczesnych Porteños i w tempie błyskawicy pojawiło się na salonach całego świata. Pełne emocji, dynamiki, walki i tęsknoty, jest jak trzyminutowy romans na parkiecie. Budzi skraj-ne odczucia. Intryguje. Jest odważne, egzotyczne, a jednocześnie bliskie każdemu z nas. Bo serce każdego z nas bije w rytmie tanga.Narrator zabiera nas w podróż na południe. Podróż ta ma dwa wymiary. Jest przede wszystkim wyprawą wgłąb siebie, by zmie-rzyć się z własnym strachem i z tym, za czym wciąż tęsknimy. Surowa argentyńska pampa niczym nie różni się od gąszczu ulic Buenos Aires. Wszędzie tam gdzie jesteśmy, jesteśmy najpierw sami ze sobą. Szukając tego, co jest w nas prawdziwe, odnajdujemy własne emocje. Wszystkie. Miłość i cierpienie. Radość i ból. Ekscytację i gniew. Bez oceniania, bez tłumienia, pozwalamy im przyjść i być takimi, jakie są. Bez względu na okoliczności.

To właśnie o emocjach jest Argentyna. O emocjach, które przez lata tłumione, wychodzą z nas każdą komórką w muzyce, w ruchu, w tańcu. I w tym sensie każdy z nas ma do przebycia drogę na południe.

W spektaklu biorą udział muzycy, którym przewodzi niezwykle oryginalny instrument – BANDONEON. Przybył z Europy do Buenos Aires wraz z imigran-tami w XIX wieku. Jego ostre dźwięki nadaly tangu wyrazistości. Stał się nieodzownym elementem kultury tanga argentyńskiego. Muzycy wraz z tancerza-mi, za pomocą obrazu, słowa, tańca i muzyki opowiedzą Państwu historię, która wydarzyła się naprawdę. Historię powstania nowego żywiołu. Tanga, którego echa słychać już w folklorze argentyńskim, a widać je tańcach: malambo, zambie i chacarerze. To wszystko na jednej scenie z międzynarodową obsadą artystów.

Spektakl ARGENTYNA
czas: trwania: 80 minut
narracja, muzyka na żywo
międzynarodowy zespół artystów tancerzy
scenariusz i reżyseria Agata Czartoryska & Michał Kaczmarek

CKE Stara Rzeźnia

CKE Stara Rzeźnia

ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin (Łasztownia)

91 822 84 08
stararzeznia@csl.eu
http://stararzeznia.szczecin.pl/