09.12.2018
11:00

Miejsce
CKE Stara Rzeźnia

Wstęp
wolny

Kategoria
Festiwal

Pełna kultura

Szczeciński Festiwal Kawy i Herbaty

Szczeciński Festiwal Kawy i Herbaty
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczeciński Festiwal Kawy i Herbaty

Zapraszamy wszystkich miłośników kofeiny już w najbliższą niedzielę do szczecińskiej Starej Rzeźni na największy w Szczecinie festiwal kawy i herbaty - Baltic Caffeine Festival! Na własnych kubkach smakowych będziecie mogli spróbować na jak wiele sposobów można przygotować kawę i herbatę! 9 grudnia będą na Was czekać stoiska z kawą i herbatą, akcesoriami do ich przyrządzania (w domu oraz w gastronomii) oraz słodkie co nieco. 

Podczas festiwalu rozegra się także finał Szczecińskiego Pucharu Latte Art. Impreza potrwa od 11.00 do 18.00 Wstęp bezpłatny!

Z roku na rok festiwal rośnie i przybiera nową formę. W ubiegłych latach w naszym mieście odbywał się Szczeciński Puchar Latte Art oraz święto kawy. W tym roku, oprócz wymienionych powyżej, pojawi się sporo atrakcji dla miłośników herbaty – mówi Adrian Małachowski, prezes Baltic Coffee Collectove, jednego z organizatorów festiwalu.

Nie wiesz czym jest latte art? Spieszymy z wyjaśnieniami. To sztuka tworzenia rysunków z mleka na powierzchni espresso. Jeżeli chcesz zobaczyć jak pracują współcześni espressjoniści - zapraszamy na 6 edycję pucharu Latte Art - #SZPLA2018! Do walki o miano najlepszego "malarza mlekiem" stanie 16 baristów z całej Polski. Oprócz postaci znanych ze szczecińskich kawiarni będziemy też gościć kawowych ekspertów z Warszawy, Wrocławia, Kołobrzegu czy nawet z Przemyśla! W konkursowych filiżankach z pewnością nie zabraknie łabędzi, liści paproci, a nawet dinozaurów! ;)

Latte Art jest jedną z kilku konkurencji rozgrywanych na krajowych oraz Światowych Mistrzostwach Baristów. Szczeciński Puchar Latte Art to już szósta edycja konkursu, w którym swój kunszt zdobienia kaw przedstawiają najlepsi bariści z kraju. Wcześniejsze edycje organizowane były przez lokalne firmy z branży kawowej, a od roku 2015 mistrzostwa organizuje Stowarzyszenie Baltic Coffee Collective.

Na festiwalu, oprócz możliwości spróbowania rozmaitych kaw i herbat oraz pucharu Latte Art, nie zabraknie także spotkań edukacyjnych: 

g. 11:15 kawowy rewolucjonista Mateusz Gaca zaprezentuje swoje podejście do tematu "Home Barista" (zapewne będzie niekonwencjonalnie)

g. 12:00 Krzysztof Szkutnik, jako wieloletni Roaster (min. Coffeelab), czyli kawowy palacz, zdradzi jak z zielonych ziaren kawowca stworzyć to, co tak bardzo lubimy – czarne złoto

g. 12:45 Anna Brożyna, prowadząca bloga Piewcy Teiny wprowadzi nas w swój herbaciany świat wykładem "6 kolorów herbaty" (będzie okazja spytać o różnice między teiną i kofeiną)

g. 13:30 Jak kofeina wpływa na organizm człowieka? Naukowe podejście do tematu zaprezentuje dietetyk, autorka kawowego bloga, (prawie) absolwentka kierunku lekarskiego PUM - Milena Hałko.

Baltic Caffeine Festival to:
- lokalne kawiarnie
- palarnie kawy
- kawowe akcesoria – Aeropress, Chemex,
- nauka parzenia herbaty
- degustacje różnych rodzajów herbat
- cuppingi, czyli smakowanie różnych rodzajów kaw
- pokazy i warsztaty
- Szczeciński Puchar Latte Art vol.6 – zawody baristów w malowaniu wzorów na kawie
- wystawcy kawowi i herbaciani
- tłumy miłośników kofeiny

CKE Stara Rzeźnia

CKE Stara Rzeźnia

ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin (Łasztownia)

91 822 84 08
stararzeznia@csl.eu
http://stararzeznia.szczecin.pl/