15.12.2018
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
płatny

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Świdwie Blues: STRATY + FLÓR

Świdwie Blues: STRATY + FLÓR
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

ŚWIDWIE BLUES: STRATY + FLÓR

Duet STRATY to owoc miłości do GITAR.
Fendery Stratocastery, Telecastery, a także inne dzieła sztuki lutniczej, brzmią  akordami uchwyconymi na klonowych i palisandrowych podstrunnicach. Pod lakierem żywo rezonuje olchowe i jesionowe drewno - POEZJA.

Sygnał z cewek, delikatnie dobarwiony starannie dobraną kostką, nabiera mocy - dojrzewając między anodami i katodami lamp - w PIECACH rozgrzanych do czerwoności. Wzbudzona ruchem strun elektryczność znajduje swój finał w zwojach cewek i ciężkich magnesach alnico. Czyste EMOCJE uzewnętrznione zmianą ciśnienia powietrza, poruszonego membraną głośnika. Drżenie materii - MUZYKA.

Duet STRATY to Jarek Bondar i Krzysztof Seroczyński, a wraz z nimi NA SCENIE wszyscy, z którymi do tej pory dzielili dźwięki, tej muzycznej przygody nazwanej życiem.

Jarek Bondar – gitara. Autor pomysłów muzycznych projektu STRATY. Brzmienia gitar i barwy wzmacniaczy - chwila opowiedziana muzyką.

Krzysztof Seroczyński – gitara. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, piewca Muzyki Świata, autor muzyki do spektakli teatralnych (m.in. w Teatrze Kana), recenzował płyty w czasopismach „Audio” i „Jazz Forum”. Grał w zespołach – Kwartet Pasaka, Czarny Kot Jana Sebastiana. Współtworzył widowiska – „Joga i muzyka” oraz „Cisza już zapadła w nas …”, dyrygent Orkiestry Perkusyjnej „Gamelan”, koncertuje w Polsce z bluesową formacją My z Delty.

Trio FLÓR
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych trójka entuzjastów muzyki improwizowanej postanowiła założyć zespół, nadając mu enigmatyczną nazwę FLÓR. Otwarta forma jazzowej ekspresji pozwoliła grupie znaleźć się w wielu ciekawych miejscach, takich jak: Regenbogenfabrik w Berlinie; Mała Akademia Jazzu w klubie Pinokio, „Spotkania Młodego Teatru Okno” w Teatrze Kana w Szczecinie, Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.

Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność w oryginalnym składzie, nagrał kolejne utwory, penetrując obszary muzyki jazzowej, bluesowej, folkowej i kameralnej, co dało ciekawą, barwną i smakowitą mieszankę dźwięków.

Wystąpią w składzie:
Krzysztof Seroczyński – gitara
Tomasz Pikulski – kontrabas
Tomasz Andrzejewski – perkusja

Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl