12.01.2019
18:00

Miejsce
13muz

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Koncert kolęd i pastorałek - Orkiestra Dęta „Olimpia”

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncert kolęd i pastorałek - Orkiestra Dęta „Olimpia”
Niezapomniana muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej „Olimpia” pod batutą Pawła Michałko.

W programie koncertu zabrzmią m.in. tradycyjne, znane wszystkim utwory, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, "Dzień jeden w roku”, „Gdy śliczna Panna” czy „Cicha noc”.

Orkiestra Dęta „Olimpia” została utworzona w 1974 roku. Od czerwca 2015 roku funkcjonuje w ramach Stowarzyszenia. Przez lata swojego funkcjonowania Orkiestra odnosiła sukcesy oraz zdobyła szereg nagród na festiwalach i konkursach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Odwiedziła liczne zakątki w całej Europie, m. in. Irlandię, Włochy, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Węgry, Szwecję, Litwę, Portugalię, Grecję i Belgię, dumnie reprezentując miasto Szczecin. Orkiestra występuje także na uroczystościach i imprezach miejskich, a także organizuje koncerty tematyczne dla szerokiej publiczności - szczególnie dla mieszkańców Szczecina.
Od początku 2018 r. Stowarzyszenie współpracuje z Domem Kultury „13 Muz”. We wrześniu 2018 roku doszło do historycznej zmiany w dziejach zespołu. Z nazwy Orkiestry zniknął przymiotnik „Żeńska”, do formacji dołączyli pierwsi w historii grupy mężczyźni. Od tej pory Orkiestra Dęta „Olimpia” występuje w poszerzonym składzie.

https://www.facebook.com/OlimpiaBrassBand/
https://www.youtube.com/channel/UCW-uLjB6KqA5AktVAcVr7mQ

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu