07.07.2019
19:00

Miejsce
Nowy Browar Szczecin

Wstęp
5zł

Kategoria
Muzyczne

Klubowe granie

Podwieczorek Kizombowy & Club Tropicana.

Podwieczorek Kizombowy & Club Tropicana.
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Taneczne Muzy - Scena Nowy Browar
Niedzielne wieczory: g.19 - Podwieczorek Kizombowy, g.21 - Club Tropicana.

Podwieczorek Kizombowy, podczas którego tańczona jest tylko kizomba.
Prowadzą: DJ Eve, Dariusz, El Piedro, Marlon, Tequila i inni…

Club Tropicana
Najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce, która gości od ponad 25 lat w niedzielne wieczory w Szczecinie. Jej autorem jest Waldemar Kulpa, który powołał ją do życia w styczniu 1994r. w Kontrastach.
Muzyka, która przewija się podczas wieczorów: salsa, merengue, bachata, kizomba, cha cha, rumba, reggaeton, tango argentyńskie itd…

Mało kto wie, że Szczecin to bardzo szczególne miejsce na salsowej mapie Polski. W SCK Kontrasty odbywała się bowiem przez ponad 17 lat najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce. Nie w Warszawie, nie w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, tylko właśnie w Szczecinie! Jest to najbardziej rozpoznawalna szczecińska impreza z Salsą oraz Latino.

Mimo smutnego faktu zamknięcia 50-letniego przybytku kultury studenckiej, czyli SCK Kontrasty, impreza z tak bogatą historią nie zniknęła z kulturalnej mapy miasta. 14 sierpnia 2011r. odbyła się reaktywacja Tropicany w Rocker Club i trwała impreza w tym klubie aż do końca października 2013. Nowy rozdział rozpoczął się 3 listopada 2013r. Klub Muzyczny Browar Polski stał się w każdą niedzielę tym klubem, gdzie szczecińscy salseros i entuzjaści gorących rytmów latynoamerykańskich znaleźli swoje miejsce. Od 3 września 2017 impreza zyskała nową przestrzeń Salę Kominkową Domu Kultury „13 Muz”. Obecnie od 17 czerwca 2018r. Club Tropicana zagości w nowej przestrzeni - Scena Nowy Browar.

I tak co tydzień Waldek Kulpa (autor imprezy i przez wiele lat prowadzący jako DJ Val de Maros), Dom Kultury „13 Muz” i Scena Nowy Browar zapraszają wszystkich sympatyków tej imprezy, jak i tych którzy przyjdą na nią po raz pierwszy…

Organizator:
Dom Kultury „13 Muz”
Partner i miejsce:
Scena Nowy Browar

Wstęp 5 zł.

Nowy Browar Szczecin

Nowy Browar Szczecin

ul.Partyzantów 2, 70-222 Szczecin

91 433 54 84
biuro@nowybrowar.pl
http://nowybrowar.pl/