29.03.2019
17:00

Miejsce
CKE Stara Rzeźnia

Wstęp
29/39zł

Kategoria
Spektakl

Pełna kultura

Wszystko o mężczyznach

Wszystko o mężczyznach
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Miro Gavran
"Wszystko o mężczyznach"

Tłumaczenie: Anna Tuszyńska
Opieka reżyserska: Tomasz Obara

Obsada:
Adam Dzieciniak - Michał, Ojciec, Maks, Robert

Sławomir Kołakowski - Adam, Jan, Mały, Leon

Wiesław Lewoc - Paweł, Tomasz, Siwy, Patryk

West&Art i Scena Stara Rzeźnia zapraszają na przedstawienie „Wszystko o mężczyznach”, sztukę Miro Gavrana - wybitnego, wielokrotnie nagradzanego chorwackiego pisarza m.in. najlepszy dramatopisarz Europy Środkowej w 1999 r.

Tajemnice mężczyzn ujawnią trzej szczecińscy aktorzy: Adam Dzieciniak, Sławomir Kołakowski i Wiesław Lewoc

Czy opowiemy wszystko o mężczyznach? Pewnie nie, ale każdy Pan zada sobie pytanie – „Kim jestem?”, a jego Pani, zaintrygowana – „Kim ON jest?”.

Będzie śmiesznie i strasznie, będą łzy wzruszenia i radości. Każdy mężczyzna odnajdzie w nich kawałek swojego życia.

Kto nie zażył trudów prawdziwej męskiej przyjaźni i skutków „zbytniego napoju”? Kto nie robił rzeczy, do których niechętnie się przyznaje? Kto nie ścierał się z Ojcem? Kto nie walczył o miłość? Bycie mężczyzną to ciężka i żmudna droga, którą osłodzić może szczery śmiech publiczności, a powodów będzie sporo - przynajmniej w teatrze. Zapraszamy! Mężczyźni powracają do gry!

Miro Gavran (ur. 1961) – najwybitniejszy współczesny pisarz chorwacki. Otrzymał kilkanaście nagród literackich i teatralnych, w 1999 roku uznany został za najlepszego dramatopisarza Europy Środkowej i nagrodzony międzynarodową nagrodą "Central European Time”, przyznawaną przez międzynarodowe jury w Budapeszcie. W 2003 roku otrzymał prestiżową EUROPEAN CIRCLE AWARD w dziedzinie kultury. Jego utwory przetłumaczono na siedemnaście języków. Jest też pierwszym chorwackim autorem granym w Stanach Zjednoczonych. Ma swój fan club, a na Słowacji co roku odbywa się festiwal jego sztuk – GAVRANFEST.

Bilety: 39.00
Ulgowe: 29.00

CKE Stara Rzeźnia

CKE Stara Rzeźnia

ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin (Łasztownia)

91 822 84 08
stararzeznia@csl.eu
http://stararzeznia.szczecin.pl/